in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ДЕКЕМВРИ: Денес може да се појави нова симпатија во животот на Стрелецот

ОВЕН

РАБОТА: Комуницирате со странци. Тие сè уште не донеле одлука за соработка, но убедени сте дека тоа ќе се случи.

ЉУБОВ: Вие сте задоволни со тоа како се развива врската. Партнерот сè уште се сомнева во врската, но таа полека се опушта.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

 

БИК

РАБОТА: Вашите планови се малку нејасни. Имате општа цел за она што сакате да го постигнете, но без детални детали.

ЉУБОВ: Заинтересирани сте за сериозна врска. Вашата симпатија има симпатија за која вие воопшто не сте информирани.

ЗДРАВЈЕ: Можно е труење со храна.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Бизнисот не се развива во посакуваната насока. Се обидувате да ги држите работите под контрола, но не можете да го направите тоа.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. Вие одржувате пријателски контакт со неа. Вие не покажувате отворени намери, но го испитувате теренот.

ЗДРАВЈЕ: Системот за елиминација е забавен.

 

РАК

РАБОТА: Чувствувате дека е време за промена. Направете ги сите можни промени на работа: работен систем, технологија, планови.

ЉУБОВ: Брачниот другар повторно ви е ладен. Надминувате сè само за да останете со него.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

 

ЛАВ

РАБОТА: Вие сте блокирани од сите страни. Што и да се обидете да направите нема да успее. Фрустрирани сте од ова.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Врската ја сметате за стабилна и непроменлива.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве очекуваат успешни деловни договори. Добар ден е да потпишете било какви договори.

ЉУБОВ: Тотално сте незаинтересирани за емоционалната сфера. Имате изразена потреба за осаменост.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат хронични проблеми со коските.

 

ВАГА

РАБОТА: Правите тајни деловни планови. Тие сè уште не се јасно дефинирани, но тоа дефинитивно ќе биде ваша креативност.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Љубовта и страста повторно се воспоставуваат меѓу вас.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Единственото нешто што можете да направите е да соработувате со странски соработници, додека сите други работни места се блокирани.

ЉУБОВ: Уживате во комуникацијата со саканата личност. Другата страна одржува редовни контакти со вас, а тоа е што вие и го посакувате.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со жолчката.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Направете тајни деловни планови поврзани со започнување приватен бизнис. На редовна работа, сè оди како и обично.

ЉУБОВ: Новата љубов буди нова страст. Симпатијата е прилично духовита и полна со позитивна енергија за да се стопи вашата блокада.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со гениталиите.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бизнисот се одвива како што сакате. Вие сте прилично фокусирани, реагирате веднаш, донесувате одлуки во движење.

ЉУБОВ: Цело време размислувате за тајна симпатија. Не сте сигурни дали е подготвена да влезе во љубовниот триаголник.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Имате прилив на енергија и желба да завршите многу работа оваа година и да влезете растоварени во новата година.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни од вашата врска со сопругата. По толку многу години заеднички живот, разбирањето и хармонијата се уште се присутни.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

 

РИБИ

РАБОТА: Одличен ден е за работа. Имате јасни цели. Вашите одлуки се резултат на симбиоза на интуиција и брзо размислување.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни со вашиот брак. Партнерот е ваша голема поддршка, иако смета дека вие сте личноста која го разбира и поддржува.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote