in

СлаткоСлатко

ХОРОСКОП ЗА 29 ФЕВРУАРИ: Стрелец заведува другарка, Шкорпија прави ЖИВОТНА ГРЕШКА, а нив ги очекува пресврт Дневниот хороскоп за 29 февруари вели дека Вагите ќе имаат интересен љубовен живот, додека Биковите ќе уживаат во животот

Овен

Работа: Овенот денес би можел да очекува некои важни промени поврзани со планирањето на идните деловни активности. Со добра организација и максимален труд, нема причина за грижа.

Љубов: Не е реално да очекувате некои поголеми промени денес во однос на претходните неколку дена. Се е под контрола.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Климата е поволна за да преземете акција и да реализирате конкретни планови. Само бидете трпеливи во комуникацијата со претпоставените, за да избегнете големи несогласувања.

Љубов: Дури и на љубовно поле, можно е да започнете некои важни теми поврзани со идните планови со саканата личност. Само напред.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Близнаци

Бизнис: Поволен ден е да се занимавате со реализација на барем една креативна деловна идеја. Има можности за соработка со странство.

Љубов: Не е лош ден да спроведете една од вашите љубовни идеи на дело. Само напред.

Здравје: Многу добро.

Рак

Работа: Без некои поголеми неуспеси и пречки на деловниот пат за повеќето Ракови. Само внимавајте да не претерате.

Љубов: На љубовно поле ве очекува опуштена и мирна атмосфера, па доколку не сакате ништо да промените, пуштете се и уживајте.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Важно е да не го изгубите трпението и да не се нервирате, доколку во текот на денот се не оди според планот и како што очекувате.

Љубов: Еден интригантен познаник би можел да ви ги окупира мислите во текот на овој ден. Ако немате некои големи дилеми, преземете храбра акција.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Девица

Работа: На повеќето Девици им претстои напорен, но на крајот успешен ден. Иако сте максимално организирани, нема да ви наштети ако побарате помош од блиски соработници.

Љубов: Денеска се очекува да преземете иницијатива да покренете некои важни прашања поврзани со идните планови на љубовно поле.

Здравје: Сосема задоволително.

Вага

Работа: Вагите би можеле да очекуваат сосема просечен ден на прв поглед, но не е исклучено во последен момент да дојде до некаков пресврт, секако позитивен.

Љубов: Најверојатно ве очекува многу интересен ден на љубовно поле, доколку имате намера вашето ново познанство да го претворите во нешто повеќе. Уживајте.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: Бидете тактични и смирени кога станува збор за носење важни одлуки. Посебен акцент е ставен на финансиите.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте во неа, ако не, не скокајте на првата топка, туку оставете ги работите да тргнат по својот тек.

Здравје: Можни метеоропатски реакции, главоболка.

Стрелец

Работа: Реално е дека овој ден минува без некој поголем обем на работа. Внимателно измерете ги сите опции кога станува збор за нови деловни соработки, тоа може да биде многу добро за вашиот напредок во кариерата.

Љубов: Личност од вашето пријателско опкружување би можело да покаже интерес за вашата маленост. Одлуката зависи од вас.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Бизнис: На Јарците им претстои многу солиден ден на деловен план, за справување со сите можни предизвици во нивниот одговорен и професионален ритам.

Љубов: Не е лош ден доколку сте замислиле да се посветите на некои заеднички планови во љубовниот живот. Опуштете се.

Здравје: Нема причина за грижа.

Водолија

Работа: Според се, овој ден треба да помине во сличен ритам како и претходниот.

Љубов: Можно е денеска да ве очекува ново интересно познанство на патот кон љубовта. Ќе ви се допадне оваа комуникација.

Здравје: Чувствителност на уринарниот тракт.

Риби

Работа: Доколку нешто остана недовршено од претходниот период, а е поврзано со документација и формалности, сега е вистинско време да го завршите.

Љубов: Од ваша страна треба да се очекува зголемен љубовен ангажман. Нема причина да не се задоволиме со крајниот епилог.

Здравје: Многу добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote