in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ЈАНУАРИ: Лавови, зошто престанавте да се борите за вашиот брак?

ОВЕН

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ќе бидете повеќе изнервирани. Причината ќе биде прекинување на деловната соработка, што нема да биде ваша идеја.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Ниту имате желба да се борите за тоа ниту верувате дека врската може да се подобри.

ЗДРАВЈЕ: Нервите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Ако одите на сослушување или состанок поради правно прашање, одлично се забавувате.

ЉУБОВ: Вие сте многу задоволни од вашата врска со сопругата. Мислите дека никој и ништо не може да ве вознемири.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Ако бизнисот има врски со странци, тоа е од долгорочен тип.

ЉУБОВ: Имате ситница што ја сретнавте на работа. Show ги покажувате нејзините емоции и дека ве интересира да бидете повеќе од колега.

ЗДРАВЈЕ: Главата е чувствителна.

РАК

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа за кои не сте подготвени. Вие сте збунети и не успевате да ги решите проблемите.

ЉУБОВ: Емотивната врска е стабилна. За вас е многу важно вашата сакана да ве поддржува во секој поглед.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со коските.

ЛАВ

РАБОТА: Има премногу проблеми на работа што не успевате да ги решите. Прилично сте деморализирани поради лошата деловна состојба.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се непроменети. Ниту сте успеале да најдете решение, ниту се борите за брак.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако сте сè уште на работа, имате толку многу проблеми што не можете да ги решите. Вие сте многу загрижени дека нема позитивни промени.

ЉУБОВ: Емоционалната сфера не ви е приоритет. За вас е многу поважно да ги решите деловните проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВАГА

РАБОТА: Нема никакви промени на работа. Сè се одвива како и обично. Финансиската состојба е стабилна.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, нема индикации за промена на емотивниот статус. Вие сте тотално незаинтересирани за нови познанства.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од труење.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот е во фаза на стагнација и што и да се обидете да направите нема да постигнете ништо. Вие сте прилично демотивирани.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Во многу животни проблеми, тој е вашата единствена светла точка.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Нема потешкотии и вознемирувања. Сè се одвива според утврдената шема.

ЉУБОВ: Не ви е гајле за емотивната врска. Избегнувате комуникација со другата страна и не сакате ништо да и објасните.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ако сте во приватна работа, ќе имате поголеми проблеми кои нема да можете да ги решите.

ЉУБОВ: Среќни сте со емотивната врска. Саканата личност е стабилна. За вас многу значи дека можете да се потпрете на неа.

ЗДРАВЈЕ: Чувствувате недостаток на енергија.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа. Вие сте прилично оптимист и самоуверен и имате впечаток дека брзо ќе ги решите.

ЉУБОВ: Ситуацијата во бракот е непроменета. Бракот е во криза и никој од вас не прави ништо за да ја подобри врската.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на вашата исхрана.

РИБИ

РАБОТА: Ве очекуваат големи промени на работа: можно е или да бидете отпуштени или да одите на принуден одмор.

ЉУБОВ: Ве чека дискусија со емотивен партнер. И двајцата сте тврдоглави и никој од вас не сака да се откаже.

ЗДРАВЈЕ: Ви недостасува кондиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote