in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 ЈУНИ: Неопходно е да си се посветите! Вагите ќе добијат понуда која не се одбива, Шкорпијата задоволна во љубовта, Девицата склона кон депресија

Овен

Работа: Многу порелаксиран ден е пред Овните, за конечно во својот елемент да ги завршат започнатите обврски. Очекувајте помош од некој од соработниците.

Љубов: Би било добро да ги нагласите што е можно повеќе заедничките активности во кои сакате да уживате. Можеби некој датум.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Користете ги сите ваши знаења и начини на кои мислите дека проблемот може да се реши најбрзо и најефикасно. Ќе имате поддршка од претпоставените, и помош во секој сегмент.

Љубов: Искористете ги поволните околности за дружење, излегување со заеднички пријатели, бидете опуштени и среќни.

Здравје: Одлично.

Близнаци

Работа: Пред Близнаците е доста напорен ден бидејќи покрај тековните, ве очекуваат и некои неочекувани дополнителни обврски. Не се нервирајте премногу, туку следете ги вашите приоритети.

Љубов: Поволни околности се за сите оние Близнаци кои имаат намера да ги подигнат постоечките партнерства на повисоко ниво.

Здравје: Исцрпеност, пад на енергијата.

Рак

Работа: Некои Ракови може да чувствуваат дека се неоправдано запоставени во моменталните деловни околности и дека нивните напори не се ценети на вистински начин. Не грижете се, секој напор порано или подоцна се исплати.

Љубов: И покрај тоа што не сакате да се вратите во времето, сепак нема да можете да избегнете комуникација или средба со личноста која некогаш ви значела.

Здравје: Можна несоница.

Лав

Работа: Со добра организација нема препреки за вас кои не можете да ги надминете. Можно е да понудите и нова деловна соработка од личност од минатото.

Љубов: Се препорачува дружење со пријателите во домашни варијанти, организирање седење, вечери и сите други видови на собири.

Здравје: Одморете се доволно, спијте доволно.

Девица

Работа: Можно е да се појави добра деловна можност на која сметавте претходно, но досега не беше можно да ја реализирате.

Љубов: Слободна Девица, ќе изгледа како повторно да започнете приказна од минатото. Можеби на почетокот е интересно, но е краткотрајно.

Здравје: Избегнувајте долг престој на сонце.

Вага

Работа: Можно е денес да склучите многу добра деловна зделка, која ќе ви донесе повеќе придобивки во иднина. Само напред.

Љубов: На вашата сакана подарете убаво изненадување, убав знак на внимание и уживајте во добра и опуштена љубовна атмосфера.

Здравје: Можни стомачни проблеми. Внимавајте на исхраната.

Шкорпија

Работа: Некои од вас може да очекуваат интересни понуди, некои многу значајни контакти кои ги водат до посигурна деловна иднина. Во секој случај, ве очекува многу интересен работен ден.

Љубов: Обидете се да направите некои позитивни промени во секојдневниот живот, работете на подобрување на квалитетот на врската и не се водете само од вашите интереси.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Доколку работите со странци, овој ден може да ви донесе нов успешен деловен договор.

Љубов: Новите познанства стануваат се поретки, а вие во моментов не знаете по кој пат да одите. Важно е многу да уживате во сето ова и да уживате.

Здравје: Можна главоболка.

Јарец

Работа: Некои промени во деловниот сегмент може да ви донесат краткотрајна вознемиреност, но вие сте упорни и истрајни па ќе можете да ја свртите ситуацијата во ваша корист.

Љубов: Треба да има нови познанства, но сè оди некако лигаво. Бидете малку порешителни и поупорни, се разбира доколку тоа е во ваш најдобар интерес.

Здравје: Многу добро.

Водолија

Работа: Не правете проблем без проблеми и акумулирајте обврски бидејќи во одреден момент ќе бидете тотално погубени. Работете на приоритетите.

Љубов: Нова интересна љубовна можност ви доаѓа од кругот на пријатели, или тоа е личност што веќе ја познавате или сте се дружеле претходно.

Здравје: Потребен ви е добар и квалитетен сон.

Риби

Работа: Ќе ве обземат работа и обврски, нервоза и стрес, барајќи луѓе со кои треба да комуницирате.

Љубов: Не префрлајте ја нервозата од деловното поле на љубовта. Тука треба да бидете мирни и фокусирани на плановите за иднината.

Здравје: Промени во расположението.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote