in

СлаткоСлатко

Дневен хороскоп за 29 јуни – 3 хороскопски знаци ќе имаат совршен ден и само треба да уживаат

Овен

Работа: Во овој работен ден Овенот го очекува малку побавен и порелаксиран работен ритам. Обидете се да ги балансирате високите деловни цели со околностите што ве забавуваат.

Љубов: Денес би можеле да доживеете барем едно пријатно изненадување од саканата личност. Можеби во форма на подарок, па би било идеално ако возвратите во натура. Уживајте.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Бик

Работа: Претстои одличен ден за Биковите да завршат се што ќе зацртаат на свој начин и со свое темпо.

Љубов: Денес сте во преден план, па од вас се очекува да заблескате со својот шарм и добра позитивна енергија и да подготвите убаво изненадување за вашата сакана.

Здравје: Одлично

Близнаци

Работа: Лесно би можеле да стапите во контакт со луѓе кои ви се важни во бизнисот и на тој начин да започнете сосема нови приказни. Само напред.

Љубов: Слободните Близнаци во текот на овој ден би можеле да имаат одлични можности за нови познанства преку излегување, социјални мрежи или контакти со пријателите.

Здравје: Пазете се од настинки.

Рак

Работа: Денес ќе ви треба и значи многу помош од вашите најблиски соработници, за да завршите се на време. Не двоумете се да го побарате.

Љубов: Повторно започна вашата желба да се дружите, да излегувате, да бидете во контакт со луѓе, да се опуштите. Само напред.

Здравје: Многу добро.

Лав

Работа: Внимавајте што потпишувате и нема причина да не го завршите овој ден со натпросечни резултати.

Љубов: Речиси сите околности на љубовниот фронт во текот на овој ден треба да ви бидат во корист. Уживајте во се што ве прави среќни.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Денес ќе имате подобра комуникација со претпоставените и директните колеги, па ќе бидете поефикасни.

Љубов: Имате заеднички планови, договори, а се наоѓате во период кога на големо задоволство можете да почнете да ги реализирате повеќето.

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Не треба да има причина да се грижите за работата. Најпрво, постапете со заостанатите долгови доколку ги има.

Љубов: Вие и другата страна имате доволно ресурси да работите на врската и да ја подобрите, во согласност со вашите потреби и очекувања. Сè што треба да направите е да започнете.

Здравје: Пазете се од настинки.

Шкорпија

Работа: Денеска нема пречки на професионалниот пат за повеќето типични Скорпии. Пред се, позанимавајте се со неподмирените обврски и формалности, за да не пропуштите ништо.

Љубов: Би можеле да очекувате одличен ден на љубовен план, доколку пред се самите сте разјасниле што сакате и што очекувате.

Здравје: Одлично.

Стрелец

Работа: Ненадејните тешкотии поради одредено време на застој или бавната реакција може да бараат многу посветеност од вас денес. Нема ништо страшно, ќе завршиш се.

Љубов: Не е исклучено деловните обврски да ве заморат денес и да ве оттргнат од љубовните настани, сепак, секогаш може да се најде резерва.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Не е исклучено да ви биде понудена соработка од луѓе со кои претходно сте работеле, со посебен акцент на финансиските придобивки.

Љубов: Убаво се развива фината комуникација со личност која неодамна ја запознавте, а колку ќе има успех зависи исклучиво од вас.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

Водолија

Работа: Уште еден многу добар работен ден се прогнозира за Водолијата. Можеби ќе треба да повторите некои потези повеќе од еднаш, но не е ништо страшно.

Љубов: Можен контакт или средба со личност од вашето љубовно минато. Не очекувајте ништо спектакуларно.

Здравје: Можни осцилации на крвниот притисок.

Риби

Работа: Денес може да очекувате неколку проблеми со документацијата, но тие се решливи. Можна нова деловна понуда или соработка.

Љубов: Овој ден носи поволни околности за да поминете многу време во квалитетно дружење со старите пријатели.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote