in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 МАЈ: Ве чека големo унапредување на работа! Лав опсипан со среќа, Рибите сфаќаат дека животот може да биде добар, Јарец уморен од бркање

ОВЕН

РАБОТА: Ве чека поволен период за работни места поврзани со електротехника, компјутери или инженерство. Можно е да постигнете значителен напредок и успех.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, забележувате позитивни промени кај вашиот партнер. Ако сте слободни, ве очекува нов интересен познаник. Вие ќе бидете првиот кој ќе и пристапи на таа личност и ќе започне комуникација.

ЗДРАВЈЕ: Вашето варење е чувствително. Избегнувајте мрсна или преварена храна, пијте многу течности.

 

БИК

РАБОТА: Пред вас е службено патување на кое можете да постигнете успех. Можете да вршите деловни активности поврзани со трговија. Може да очекувате да остварите доста солиден приход.

ЉУБОВ: Ве очекува интересна комуникација со личност родена во знакот на рак. Ве следат нови случувања. Наскоро ќе влезете во врска во која и двајцата ќе бидете среќни.

ЗДРАВЈЕ: Помала вкочанетост во грбот е можна, но немате поголеми здравствени проблеми.

 

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Имате доволно среќа и упорност во која било деловна активност. Ве чека и финансиска добивка. Сè оди точно како што се надевавте дека ќе помине.

ЉУБОВ: Сигурни сте во своите емоции кон партнерот со кој конечно сте создале силна убава атмосфера. Во иднина ве очекуваат уште многу убави настани низ кои ќе поминете заедно.

ЗДРАВЈЕ: Нема проблеми. Се чувствувате добро и немате причина да се грижите.

 

РАК

РАБОТА: Ако соработувате со Водолија, можете да очекувате многу поволен ден и убави настани на работа. Генерално имате добар однос со вашите колеги и соработници.

ЉУБОВ: Одлучивте да направите мали промени во вашата врска со партнерот и толку малку да ја подобрите атмосферата меѓу вас. Ве очекува многу интересна и романтична вечер.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале на одмор. Размислете за одење на патување.

 

ЛАВ

РАБОТА: Можно е сега вашиот темперамент да е клучен за настаните поврзани со полето на работа. Одлуките што ќе ги донесете сега зависат единствено од вашата импулсивност.

ЉУБОВ: Се чувствувате запоставени или партнерот патувал некаде далеку. Време е да се забавуваме. Има време и за убави емотивни настани во иднина.

ЗДРАВЈЕ: willе уживате во некој вид ментална релаксација и рекреација за да се ослободите од нервната напнатост.

 

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чека поволен ден во кој ќе имате максимална поддршка и помош од вашето деловно опкружување. Ако презентирате идеја денес, таа ќе биде одобрена.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа една личност со која имате долго познанство и некаков пријателски однос. Можно е наскоро да ја преминете таа граница и да станете повеќе од пријател.

ЗДРАВЈЕ: Нема проблем на ова поле денес. Ви претстои позитивен ден.

 

ВАГА

РАБОТА: Ве очекува можност за унапредување на бизнисот. Дефинитивно е време да ги искористите позитивните аспекти и максимално да се посветите на својата работа и обврски.

ЉУБОВ: Не треба да се сомневате и да се сомневате во иднината со вашиот сегашен партнер. Вие двајца можете да бидете многу среќни во бракот. Ако сте слободни, флертувате лесно.

ЗДРАВЈЕ: Би уживале во масажа. Посетете експерт од оваа област кој може да ви помогне.

 

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Ако соработувате во странство или во одреден случај планирате да се преселите таму, ова е одличен период за вас. Може да очекувате да ви се случи комбинација на позитивни околности.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа чувството на слобода и можноста за избор што ја имате. Уживате во случајни средби и флертувања. Сè уште не сте подготвени за емотивна и значајна врска.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро. Имате доволно енергија и сте позитивно расположени.

 

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Финансиската состојба ви е доста стабилна и вам ви одговара. Немате проблеми во областа на работата. Можете да бидете што е можно поопуштени.

ЉУБОВ: Не ви е лесно да го отворите срцето на личност која ви се допаѓа затоа што се плашите дека ќе бидете повредени. Не мора да се грижите бидејќи таа сè уште ги има истите желби и емоции како вас.

ЗДРАВЈЕ: Ако сте имале некои здравствени проблеми во претходниот период, лесно ќе ги решите.

 

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Може да очекувате многу среќа на јавни настапи, презентации или презентации од каков било вид. Денес е добар ден да и се обратите на публиката или да работите јавно.

ЉУБОВ: Ако имате партнер, ве чека многу позитивен ден за време на кој ќе уживате максимално во нежност и романса. Ако сте слободни, можно е запознавање преку работа.

ЗДРАВЈЕ: Добар ден е за вас. Не ве очекуваат поголеми проблеми или тешкотии.

 

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве чека многу динамичен и интересен ден во деловното работење. Можно е да научите нешто ново. Со секое стекнато искуство, вие сте поспособни и подобри.

ЉУБОВ: Знаете дека можете да се потпрете на вашиот партнер и сте многу сигурни во theубовта што ја имате. Пред вас е поволен ден. Ако сте слободни, познаник доаѓа преку пријател.

ЗДРАВЈЕ: Еве го решението за еден проблем. Од ден на ден имате подобра ситуација.

 

РИБИ

РАБОТА: Ако сметате на факторот среќа денес – тоа нема да ве изневери! Ве очекува исклучително позитивна деловна ситуација! Можна е и потполно ненадејна добивка.

ЉУБОВ: Ако сте слободни, денес ќе запознаете личност која ве инспирира не само физички, туку и духовно. Во иднина може да имате многу значајна врска со неа.

ЗДРАВЈЕ: Проверете го крвниот притисок

 

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote