in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 МАРТ: Близнаци, внимавајте што потпишувате и ветувате, проблемите се на повидок

ОВЕН

РАБОТА: Правете планови што не се засноваат на реална основа. Бидете внимателни при потпишување на која било документација.
ЉУБОВ: Емоциите ви се стабилни и силни. И покрај тоа, вие немате желба за заедничко потомство со вашиот партнер.
ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и работи нормално. Размислувате во насока на започнување на нов деловен проект.
ЉУБОВ: Ве чека конфликт со партнерот. Вие сте многу чувствителни, не ги гледате работите реално и реагирате бурно.
ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ве очекуваат сериозни проблеми. Бидете внимателни што потпишувате и ветувате.
ЉУБОВ: Врската се развива нормално. Задоволни сте, но не забележувате дека вашиот партнер не е отворен за вас.
ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

РАК

РАБОТА: Имате многу одговорности. Вредни сте и оптимист и завршувате сè на време.
ЉУБОВ: Врската со партнерот е стабилна и задоволувачка. Вие сте љубоморни, но се обидувате да го скриете тоа.
ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЛАВ

РАБОТА: Ако сте ангажирани во приватен бизнис, потребна е доза на претпазливост кога станува збор за договори и потпишување на какви било официјални документи.
ЉУБОВ: Врската минува низ фаза на криза. Комуникацијата е исклучително слаба во смисла дека е неискрена и дисхармонична.
ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми на работа кои иако сте многу упорни, не успевате да ги надминете.
ЉУБОВ: Бракот е во криза. Партнерот крие работи од вас, тој не е искрен и поради тоа има конфронтација и кавга.
ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ВАГА

РАБОТА: Направете деловни планови кои се неосновани. Пазете се од соработниците кои ви нудат нешто што не можат да го исполнат.
ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Партнерот се обидува околу вас, но имате впечаток дека сè уште нешто ви недостасува.
ЗДРАВЈЕ: Пазете се од инфекција.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Несвесно правите грешки. Вашата концентрација е многу слаба, затоа очекувањата се нереални.
ЉУБОВ: Вие сте прилично таинствени, па дури и нечесни кон партнерот. Ве очекуваат предизвици во врска што нема да можете да ги решите.
ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и работи нормално. Нема значителни случувања во оваа област.
ЉУБОВ: Ако сте слободни, ве чека нов познаник. Би било добро да бидам искрен со нов познаник.
ЗДРАВЈЕ: Склони сте на прејадување.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: На работа, ќе имате само проблеми поврзани со документација, состаноци и комуникација со колегите.
ЉУБОВ: Среќни сте како се одвива врската. Проблемот е во тоа што не забележувате дека вашиот партнер има тајни што ги крие од вас.
ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Размислувате да започнете нов деловен проект. Вашата единствена грижа е нејзината финансиска одржливост.
ЉУБОВ: Ве очекуваат сериозни проблеми во врската. Тајните, лагите и расправиите се чини дека станаа дел од врската.
ЗДРАВЈЕ: Склони сте на прејадување.

РИБИ

РАБОТА: Бизнисот е стабилен и работи нормално. Нема значителни случувања во оваа област. Можно е доаѓање на нов колега.
ЉУБОВ: Несигурни сте и љубоморни. Нема причина за такви чувства, бидејќи емоциите на партнерот се стабилни.
ЗДРАВЈЕ: Склони сте на прекумерна диета.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote