in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 29 НОЕМВРИ: Лавот доминира на сите полиња, Стрелецот е апсолутен победник, а ТИЕ имаат финансиски проблеми 29 ноември е многу напорен ден за сите Ваги, а лоши вести пристигнуваат и за Рибите

Овен

Работа: Без разлика дали станува збор за дополнителни задачи или промени во организациско-техничкиот дел од деловниот ангажман, Овенот ќе има голем притисок да се организираат и успешно да ги надминат сите потенцијални пречки.

Љубов: Ќе имате добар контакт, комуникација и настани со партнерот, се додека не мислите дека само вие сте во право и дека се мора да функционира само по вас.

Здравје: Одморете се доволно.

 

Бик

Работа: Ден со многу обврски, лоша комуникација со соработниците и промени со кои треба да се справите во лет.

Љубов: На овој ден можете успешно да ги решите сите несогласувања што ги имавте претходните денови со саканата личност.

Здравје: Губење на енергија, стрес.

 

Близнаци

Работа: На Близнаците им претстои солиден работен ден. Само не дозволувајте вашите брзи реакции да ве доведат до проблеми во комуникацијата со колегите и некои случајни пропусти.

Љубов: Иако на прв поглед се изгледа задоволително, кај двајцата се крие незадоволство и тензија.

Здравје: Чувствителност на коските, зглобовите.

 

Рак

Работа: Комуникацијата ќе оди без проблеми, па ова е одличен ден за започнување на некои деловни зделки. Само напред.

Љубов: Тоа што некои прашања постојано ви се враќаат, колку и да ги туркате, само значи дека или не сте ги решиле на вистински начин или дека не сте се договориле сами со себе.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

 

Лав

Работа: Имате многу очекувања. Сè треба да се одвива во планираната насока, се работи како што треба и не треба да изостанат добрите резултати.

Љубов: Не е поволен ден за некои сериозни потези во љубовната сфера, почекајте поповолен период.

Здравје: Ослободете се од негативната енергија со физичка активност.

 

Девица

Работа: На Девиците им претстои солиден работен ден, се навреме да завршат, иако со малку повеќе енергија потрошена на обични работи и ситници.

Љубов: Слободна Девица, добар период е за емотивни почетоци. Само не тајни, бидејќи тоа носи големи ризици некој од поблиската околина да направи проблем без проблем.

Здравје: Нежност на зглобовите.

 

Вага

Работа: На Вагите им претстои напорен ден. Ќе добиете некоја информација која воопшто не ви се допаѓа, а дополнително ќе ве исфрли од рамнотежа.

Љубов: Вашите очекувања се поголеми кога станува збор за доказ за наклонетост и емоции кон вас. Не претерувајте, ниту вие не сте секогаш во право.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

 

Шкорпија

Работа: Новите деловни можности сега можат да се отворат онаму каде што најмалку очекувате, па мора да бидете фокусирани и подготвени за акција во секое време.

Љубов: Некој многу упорно ви се додворува, отворете ги очите. Обидете се да ги оставите опашките од минатото зад себе и посветете се на нови можности.

Здравје: Можни се мали дигестивни проблеми.

 

Стрелец

Работа: Одличен ден во најава е пред типичниот Стрелец, каде што би можеле да заблескате кога се во прашање некои нови практични идеи. Работете на себе и на личното подобрување.

Љубов: Не сте сами во врската и не може се да оди како што сакате, има и друга страна, усогласете се, можете да го направите тоа.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

 

Јарец

Работа: Ве очекува добра комуникација, креативноста исто така ќе биде на ниво, а постои можност некој да ве поддржи во вашите планови или да ви даде добри насоки за во иднина. Само напред.

Љубов: Слободни Јарци, преку деловниот сегмент или преку социјалните мрежи – има личност или личности кои се обидуваат да го зајакнат контактот со вас и да ви се зближат. Освен флерт, нема индикации за некоја посериозна приказна.

Здравје: Исцрпеност, прво спијте доволно.

 

Водолија

Работа: Очекувајте голема поддршка од луѓето што ги цените, тие ви даваат ветер во грб и ве поттикнуваат да воведете промени, да ги правите работите на поинаков начин, да ја ширите вашата деловна приказна.

Љубов: Обидете се да му посветите повеќе време на партнерот, намалете ги обврските и обидете се да најдете простор само за вас двајца.

Здравје: Можни метеоропатски реакции, главоболка.

 

Риби

Работа: Лансирајте ги вашите идеи, вашите деловни решенија, вашата креативност – не двоумете се да им предложите на претпоставените и колегите да направите промени во вашата секојдневна рутина и да ја олесните работата за себе и за другите.

Љубов: Ви претстои добар ден кога е во прашање емотивната страна, имате многу раздвиженост и добри чувства во себе. Нека ве носи бранот на позитивност и добри настани.

Здравје: Одлично

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote