in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 АВГУСТ: Успехот е загарантиран само на еден знак од Зодијакот – успева во се што ќе му дојде на ум. Вагите се задоволни од моменталната ситуација, Девицата склона кон спојување

ОВЕН

Работа: Денешниот ден може да биде малку тежок кога е во прашање полето за работа, па водете грижа да не правите грешки.

Љубов: Доколку покажете доволно разбирање кон партнерот/партнерката се ќе се реши.

Здравје: Проблеми со видот


БИК

Работа: Имате впечаток дека некои работи се одвиваат споро и чувствувате потреба да ги забрзате.

Љубов: Немојте за ништо да присилувате. Сигурни сте во своите чувства кон саканата личност и дајте им доволно време да сфатат што сакаат.

Здравје: Одлично се чувствувате.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ве очекуваат проблеми на ова поле. Можете да се надевате на одличен ден во кој сите околности ќе ви одат во прилог.

Љубов: Добро се чувствувате додека флертувате со личноста која ви се допаѓа.

Здравје: Може да се опуштите!


РАК

Работа: Посветени сте на вашата работа и сакате да видите конкретни резултати од својот труд што побрзо.

Љубов: Пред вас има прилика за страствена средба со личност, со која веќе сте имале некој вид на врска. Можете да очекувате нови настани.

Здравје: Хронични проблеми.


ЛАВ

Работа: Посакувате да тргнете по друг пат за бизнис план бидејќи не се гледате повеќе на истото работно место.

Љубов: Ве очекува многу убава ситуација со саканата личност која ви е максимално посветена.

Здравје: Водете грижа за хормоните.


ДЕВИЦА

Работа: Се ослободивте од проблемите кои сте ги имале во минатото и сега сосема растеретено одите напред.

Љубов: Во текот на денешниот ден, можно е да запознаете многу интересна личност.

Здравје: Немате никакви проблеми со здравјето.


ВАГА

Работа: Пред вас е шанса да остварите успех на работното поле. Можете да чекате прилика за да се докажете.

Љубов: Сте постигнале голем успех бидејќи сте ги решиле сите несогласувања со саканата личност и сега може да се опуштите.

Здравје: Ви годи спортување.


ШКОРПИЈА

Работа: Можете да очекувате стабилизација на работното место. Нема да имате никакви грижи, ни проблеми.

Љубов: Доколку сте во брак, пред вас е поволен ден за разговор околу проширување на семејството.

Здравје: Грижете се за стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред себе имате многу слободно време, воопшто нема да бидете оптеретени за работата. Ви годи ваквата атмосфера.

Љубов: Можете да се надевате на средба со личност за која долго сте размислувале.

Здравје: Без проблеми со здравјето.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да се надевате на успешен ден доколку работите во угостителски сектор.

Љубов: Одлично ќе се чувствувате покрај вашиот партнер кој ви овозможува позитивна енергија во неограничени количини.

Здравје: Избегнувајте било какви пороци!


ВОДОЛИЈА

Работа: Многу сте способни и до израз доаѓа вашата снаодливост. Можете да очекувате дека ќе се изборите со потешкотиите.

Љубов: Нема да имате никакви промени во љубовниот живот, се останува исто.

Здравје: Кожата ви е многу чувствителна.


РИБИ

Работа: Многу сте директни и отворени во комуникацијата со луѓето од работното место.

Љубов: Неопходно е да го согледате вашето однесување кон партнерот пред да започнете да го осудувате за некои работи.

Здравје: Ќе ви годи масажа!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote