in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ДЕКЕМВРИ: Оставете го минатото зад себе! Бикот уморен, Стрелецот задоволен, Водолијата сама

ОВЕН

Не сте претерано рационални и денес сте склони кон некои заблуди или носење погрешни одлуки. Добар ден е ако сте во брак бидејќи може да имате многу убава ситуација со саканата личност во вашиот дом. Внимавајте на исхраната.

БИК

Не е премногу поволен ден за нови зделки или патувања. Постепено ќе отпуштите некои сопирачки. Комуникацијата со саканата личност е обоена со емоции. Уживате да бидете со партнер. Добар ден е за здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Вашата нервоза не се одразува добро на вашата работа. Сепак, колку и да сте тешки, можете да ги подобрите финансиите. Сигурно се чувствувате блиски со саканата личност и задоволни сте од договорот. Може да имате зголемен апетит.

РАК

Не е премногу поволен ден за вашето деловно поле, затоа избегнувајте да донесувате премногу важни одлуки. Се обидувате да ги сокриете чувствата, но сè можете да видите по изразот на лицето и погледот. Можна е несвест и слабост.

ЛАВ

Малку сте загрижени за актуелните случувања, но треба да имате на ум дека среќата ќе се сврти во ваша корист. Се ближи средба со саканата личност, а вие сте многу возбудени поради тоа. Добро се согласувате со Рибите. Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

Можно е некој од соработниците да ве прави нервозни. Не ја правите најдобрата комуникација во тимот. Не сте сигурни во чувствата и делувате малку нервозно во контактот со саканата личност. Зголемете го внесот на магнезиум.

ВАГА

Ви треба малку време за да одлучите по кој пат да одите. Можни се променливи односи со претпоставените. Го оставивте минатото зад себе и сте среќни поради тоа. Можни се вкочанетост и проблеми со грбот.

ШКОРПИЈА

Можно е да сте фокусирани на некои формалности или судски одлуки кои ги очекувате. Постепено ќе ги постигнувате целите. Можно е погрешно да сте протолкувале некои сигнали на љубовно поле. Избегнувајте внес на алкохол.

СТРЕЛЕЦ

Загрижени сте на полето на финансиите бидејќи во претходниот период некои работи не одеа како што планиравте. Ви се допаѓа една личност која изгледа многу мистериозно и привлечно.: Ви треба одмор.

ЈАРЕЦ

Не сте задоволни од деловниот договор кој ви е понуден и планирате да предложите некои промени. Доколку сте во брак, можни се мали недоразбирања со саканата личност. Добар ден е за нова врска. Вашата кожа е чувствителна.

ВОДОЛИЈА

Не ви е лесно да се носите со сите деловни обврски кои ве очекуваат. Ви претстои напорен ден. Можеби ви се допаѓа малку срамежлива и прилично скромна личност. Вашиот стомак е чувствителен.

РИБИ

Денеска не е препорачливо да ризикувате. Може да ви наштети личност родена во знакот Близнаци. Ве очекува интересен ден за љубовно поле … Ви доаѓаат нови познанства. Спортувајте!

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote