in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ЈАНУАРИ: Уживајте во убавите моменти! На Овенот му треба добар сон, Бикот е емотивно исполнет, Девицата планира брак, Шкорпијата страда од хронични проблеми

ОВЕН

Работа: Можно е моментално да ви е загрозена стабилноста на деловниот план и да не се чувствувате добро поради тоа.

Љубов: Имате добри односи со саканата личност, задоволни сте со вашата врска. Ако сте слободни засега нема големи промени.

Здравје: Би сакале повеќе сон.

 

БИК

Работа: Можно е да добиете понуда за дополнителна работа. Пред вас е поволна можност за зголемување на заработката.

Љубов: Добро се чувствувате покрај партнерот кој ви дава максимална љубов и поддршка. Емотивно сте исполнети.

Здравје: Избегнувајте мрсна храна.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува многу позитивен ден во кој можете да направите мал напредок во бизнисот.

Љубов: Можете да уживате во убави моменти заедно со личност која ви се допаѓа.

Здравје: Јадете поредовно и внимавајте на квалитетот на храната.

 

РАК

Работа: Ви претстои ден во кој ќе имате нови деловни проблеми и компликации. Ве очекува фаза која носи помалку стрес.

Љубов: Важно ви е да ја задржите блискоста што ја имавте со саканата личност и да се трудите да ја негувате вашата љубов.

Здравје: Пијте повеќе течности.

 

ЛАВ

Работа: Можете да очекувате потврда за започнување на работата што сте ја планирале. Пред вас е генерално позитивен ден.

Љубов: Ве очекува нова комуникација со личност која не сте ја забележале во вашето блиско опкружување.

Здравје: Пазете се од инфекции и настинки.

 

ДЕВИЦА

Работа: Некои работи треба да се променат доколку сакате да постигнете некаков напредок во бизнисот.

Љубов: Можно е да планирате брак со личноста со која сте моментално во врска. Потребно ви е љубовта да се формализира и стабилизира.

Здравје: Посетете стоматолог за редовни прегледи.

 

ВАГА

Работа: Можете да се надевате на добри вести во овој поглед. Имате шанса да се преселите на подобра работа.

Љубов: Многу сте посветени на саканата личност и важно ви е на сите да им покажете колку е стабилна и силна вашата љубов.

Здравје: Потребна ви е поголема активност.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Амбициозни сте и важно ви е да ги постигнете сите цели кои сте си ги поставиле. Ќе дадете се од себе за да направите финансиска промена.

Љубов: Треба да бидете малку поотворени во контактот со личноста која ви се допаѓа за таа да стане свесна за вашите намери.

Здравје: Хронични заболувања.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Работете на трпение, бидејќи ако сте премногу склони кон афектирање, може да имате поголеми проблеми отколку што е потребно.

Љубов: Често сте многу тврдоглави кон саканата личност, иако не сте секогаш свесни за својот став.

Здравје: Добро се чувствувате.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Денес е мирен ден и немате премногу обврски. Можете да очекувате генерално добра деловна ситуација.

Љубов: Можно е да ви се даде можност да го обновите контактот со личност од која се уште не сте закрепнале.

Здравје: Крвниот притисок може да варира.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Можно е да имате некои деловни проблеми и да ви треба нечија помош за да ги решите.

Љубов: Се надевате дека ќе се смирите со личноста за која се грижите иако таа не ви покажала конкретни знаци на интерес.

Здравје: Областа на градниот кош е чувствителна.

 

РИБИ

Работа: Ви претстои ден во кој првенствено ќе се занимавате со организација на нови работни места. Може да очекувате дека ќе бидете многу зафатени.

Љубов: Можно е да сонувате да запознаете личност која ви се допаѓа, но не преземате никаква иницијатива во тоа прашање.

Здравје: Можни се стомачни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote