in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 ЈУЛИ: Притисокот на работа се зголемува! Овенот има премногу обврски, Ракот да биде сериозен на работа, Вагата стагнира, Водолијата ужива во љубовта

ОВЕН

Чувствувате голем притисок кога станува збор на полето за работа. Можно е да имате преземено повеќе одговорности отколку што треба да имате. Ако покажете искрени чувства кон вашата сакана, нема да се покаете. Грижете се за забите.

 

БИК

Во моментов, деловниот успех е многу важна ставка за вас, па затоа сте целосно посветени на својата кариера. Новите познанства будат силни чувства во вас и подготвени сте да ја пренесете својата интуиција. Вкочанетоста ве мачи.

 

БЛИЗНАЦИ

Ако се потпрете на соработници со кои сте опкружени на работа, нема да можете да направите сè што сте планирале. Обрни внимание на новите љубовни можности и можности што ви се презентираат. Можни се проблеми со бубрезите.

 

РАК

Време е посериозно да ги сфатите вашите деловни одговорности за да не страдате од грешки. Вашата врска со вашата сакана сега е во фаза на развој. Се повеќе се приврзувате едни со други. Намалете го внесот на бонбони.

 

ЛАВ

Променливата финансиска состојба ви носи чувство на нервоза и несигурност. Потребно ви е време да донесете некои подобри одлуки. Може да и верувате на саканата личност која е верна и посветена на вас. Проблеми со вртоглавица.

 

ДЕВИЦА

Деловната област ви е добро претставена, успеавте да постигнете стабилност и имате одлично чувство на олеснување во оваа област. Можеби имате некои проблеми во комуникацијата со вашата сакана. Се чувствуваш добро.

 

ВАГА

Не ви се допаѓа тоа што стагнирате на деловно поле и дека немате некои поголеми промени. Важно е да бидете искрени и отворени во комуникацијата со вашиот партнер, како и да бидете подготвени за компромис. Погрижете се за чувствителните очи.

 

ШКОРПИЈА

Можеби ќе ви се даде можност да ја смените работата. Поволен ден што носи нови деловни можности. Имате впечаток дека партнерот покажува некакво студенило во врската. Инфекции на уринарниот тракт.

 

СТРЕЛЕЦ

Важно е да бидете темелни и детални во областа на работата за да не направите грешки. Емотивно сте исполнети и среќни покрај личноста за која се грижите. Можно е да фантазирате за заеднички живот. Добро би дојдело повеќе сон.

 

ЈАРЕЦ

Ќе бидете максимално посветени на вашата работа. Вие се грижите за напредување во кариерата. Можно е да сте покажале на некој начин дека сте љубоморни и недоверливи кон партнерот. Можна е минлива главоболка.

 

ВОДОЛИЈА

Иако сега очекувате решение за некои проблеми, не ви е лесно да се соочите со сè што се случува во деловното опкружување. Денес е добар ден за вас кога станува збор на полето за љубовта. Зголемете го внесот на калциум.

 

РИБИ

Нема да ви биде тешко да ги организирате деловните промени што сметате дека се неопходни во овој период. Ве чека познанство со личност, кон која ќе почнете да ги негувате сите чувства. Можна е вкочанетост во задниот дел.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote