in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 3 НОЕМВРИ: Намалете ја нервозата и стресот! Ракот разочаран од партнерот, Водолијата сака да ги покаже своите чувства на една личност.

ОВЕН

Можно е моментално да сте во фаза во која можете малку да се одморите и да се опуштите. Не сте подготвени за прекумерен стрес. Доколку сте во брак, можно е сега да ги преиспитувате своите одлуки и врската што ја имате. Проблеми со стомакот.

БИК

Денеска можете да очекувате помали компликации на работа. Се обидувате да стапите во контакт со личност со која некогаш сте имале врска. Сè уште не сте заборавиле сè. Проблеми со синусите.

БЛИЗНАЦИ

Можно е да сте загрижени, иако на работа засега сè оди добро. Обидете се да не создавате тензија непотребно. Имате стабилен и добар однос со саканата личност, што ве прави среќни. Грижете се за тироидната жлезда.

РАК

Не е премногу поволен ден, затоа не очекувајте брзо да ги достигнете вашите цели. Можно е да сте малку разочарани од партнерот и да ви треба време за размислување. Ве мачи хроничниот замор.

ЛАВ

Имате некои дилеми поврзани со деловното поле и не можете да надвладеете на ниту една страна. Ви треба повеќе време за размислување. Можеби нема да ги покажувате своите емоции иако партнерот тоа го очекува од вас. Ве мачи несоницата.

ДЕВИЦА

Можете да очекувате нови деловни компликации. Потребна ви е помош од соработниците за да ги решите. Не сте посветиле многу на личноста што ја сакате затоа што чувствувате дека таа веќе има некого. Можни се грчеви во мускулите.

ВАГА

Може да очекувате подобрена комуникација во тимот и генерално добра ситуација на полето на работата. Добро се чувствувате покрај партнерот и задоволни сте од врската. Се чувствувате одлично и вашето здравје е добро!

ШКОРПИЈА

Може да очекувате добар ден, особено ако работите поврзани со законот или со какво било спроведување на закони и правила. Љубовта сега ви е на последно место, не сте посветени на партнерот. Проблеми со мигрена.

СТРЕЛЕЦ

Може да ви се даде можност да соработувате во странство, што би било многу корисно за вашиот бизнис. Многу сте шармантни и лесно се освојувате. Можете да очекувате среќа на полето на паралелен флерт и тајни врски. Грижете се за вашето здравје.

ЈАРЕЦ

Немате некои големи промени кога станува збор за бизнисот. Денеска е целосно мирен ден без никакви пречки. Можно е да не сте подготвени за сериозна врска, иако личноста со која се гледате би сакала да го направи тоа сега. Ви треба релаксација.

ВОДОЛИЈА

Сами носите важни деловни одлуки и подготвени сте да дозволите секој да ги преземе потезите наместо вас. Сакате да ги покажете своите чувства на личност која ви се допаѓа долго време. Чувствителни колена и зглобови.

РИБИ

Можно е да ве очекува многу напорен ден, но ќе успеете да направите се што се очекува од вас. Ќе бидете позитивно изненадени од гестот што ќе го направи вашиот најнов додворувач. Намалете ја нервозата и стресот.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote