in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 АПРИЛ: Грижете се за вашата исхрана! Бикот го мачи несоница, Раковите се чувствуваат осамено, Водолиите уживаат во љубовта

ОВЕН

 

Не ви е лесно да ги решите проблемите што ве оптоварија толку многу затоа што немате со кого да ги споделите. Се повлекувате во себе и не ги забележувате сите можности за нови познанства што ви се презентираат. Нагласена е тенденцијата за раст.

 

БИК

 

Чувствувате дека ви требаат промени во вашиот деловен план, но нема да можете брзо да ги започнете. Едно лице ќе покаже интерес за вас, и ќе ви треба време да одлучите дали сакате врска со неа. Проблеми со несоница.

 

БЛИЗНАЦИ

 

Премногу се потпирате на други луѓе и не ви е лесно да преземете некои работи и да ги завршите сами. Ќе запознаете личност која ќе предизвика љубопитност кај вас, но и чувство на несигурност и страв. Вашиот нервен систем е чувствителен.

 

РАК

 

Денес, можете да донесете клучни одлуки за вашата деловна иднина. Имате добар ден пред вас. Сите се чувствувате осамено иако сте во врска и не сте задоволни од односот со партнерот. Хроничните проблеми ве вознемируваат.

 

ЛАВ

 

Многу е веројатно дека ќе треба да промените некои работи во областа на работата во наредниот период. Сè повеќе сфаќате дека вашиот партнер сака да бидете максимално посветени на него и ве вознемирува неговата посесивност. Избегнувајте алкохол.

ДЕВИЦА

 

Финансиските пресврти ви носат голем стрес и напнатост и чувствувате дека земјата под нозете се лизга. Можно е да имате проблеми во aубовна врска поради партнер кој е нечесен со вас. Проблеми со уринарниот тракт.

 

ВАГА

 

Можно е да направите поголеми грешки кога станува збор за работата и да ви треба многу време за да ги поправите. Иако чувствувате дека има поголеми проблеми помеѓу вас и вашата сакана, вие се борите за љубов. Проблеми со главоболка.

 

ШКОРПИЈА

 

Време е да се посветите на проширување на вашиот бизнис и полека менување на некои работи на подобро. Свесни сте колку недостатоци има вашиот партнер и го прифаќате без разлика што навистина го сакате. Проблеми со песок во бубрезите.

 

СТРЕЛЕЦ

 

Можно е да чекате долго за реализација на деловен проект што ќе ви донесе подобрување на финансиите. Во моментов, loveубовта не е на прво место и повеќе сте насочени кон некои други работи. Страдате од проблеми со хроничен замор.

 

ЈАРЕЦ

 

Не сакате да се прилагодувате на другите и да го пронајдете најдоброто можно решение во деловната област. Вашата врска со саканата личност полека доаѓа во неповолна фаза и се појавуваат нови проблеми. Можни се алергиски проблеми.

 

ВОДОЛИЈА

 

Freeе имате повеќе слободно време во текот на денот бидејќи немате многу обврски пред вас. Се повеќе сте сигурни дека покрај вашиот сегашен партнер, сакате да постигнете стабилност и во љубовниот план. Вие не треба да очекувате проблеми.

 

РИБИ

 

Фрустрирани сте од однесувањето на соработниците и во деловното поле ве придружуваат многу нервоза и проблеми. Вие сте многу пријатни со вашиот сегашен партнер и се чувствувате добро кога поминувате време заедно. Проблеми со притисок.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote