in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 АВГУСТ: Ќе уживате во повеќе сон и одмор! Биковите нетрпеливи, Раковите успешни на работа, Водолија чувствително здравје

ОВЕН

Ве очекува генерално стабилна ситуација на деловно поле. Вие многу добро знаете на што се занимавате. Во овој период сте емотивно незадоволни и не ви е лесно да ги признаете грешките што самите сте ги направиле. Не јадете храна од непознато потекло.

БИК

Денешниот ден може да ви донесе некои пречки и проблеми на полето на работата. Големи сопирачки се пред вас. Потребно е многу трпение за да почекате саканата личност да се отвори и да ги покаже своите чувства. Вртоглавица.

БЛИЗНАЦИ

Време е конечно да ги покажете своите способности и да се посветите на остварување на вашите амбиции. Ако сте во брак, вашата сакана не ви е доволно посветена и заладувањето на врската полека ви доаѓа. Ќе уживате во релаксирање со пријателите.

РАК

Можеби не ви се допаѓа атмосферата во деловното опкружување и се почесто размислувате да ја напуштите работата. Разочарани сте од партнерот. Ви се чини дека тој не е искрен. Психосоматски проблеми.

ЛАВ

Добар ден е за промени кога станува збор за работата. Ве очекува фаза во која ќе имате некои проблеми. Можеби нема да ви биде лесно да бидете целосно искрени со саканата личност. Вашиот ‘рбет е слаба точка.

ДЕВИЦА

По долго време, може да постигнете задоволителна деловна ситуација. Подготвени сте да и пријдете на личност што ви се допаѓа. Вашата врска полека се менува на подобро. Стануваш поблиску. Грижете се за вашиот крвен притисок.

ВАГА

Направете напор да бидете посветени на вашиот бизнис план и вашите цели ако навистина сакате да ги постигнете. Саканата личност ќе ви покаже дека искрено се грижи за вас и дека е подготвена за брак. Избегнувајте стрес.

ШКОРПИЈА

Немате доволно трпение, па реагирате импулсивно во ситуации што би можеле значително да ја нарушат вашата деловна репутација. Иако постои растојание помеѓу вас и вашата сакана, вие можете да го решите. Алергии.

СТРЕЛЕЦ

Ќе бидете под голем стрес затоа што не сте во состојба да ги спроведете сите деловни планови во акција. Можно е да имате мали расправии со личноста за која се грижите. Покажете малку повеќе трпение. Вашето здравје е променливо.

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате среќни околности на полето на работата. Пред вас е многу поволен период за да постигнете успех. Односите со партнерот не се доволно добри и размислувате да раскинете. Заморот ве придружува.

ВОДОЛИЈА

Ако се занимавате со приватен бизнис, ве очекува период на голем успех. Пред вас се среќни околности. Вашата врска со саканата личност може да биде нестабилна. Вашата комуникација не е доволно искрена. Чувствителен мочен меур.

РИБИ

Посветете се малку повеќе на вашата работа ако сакате да постигнете подобри резултати. Многу зависи од вас. Можно е да уживате во позитивна атмосфера со саканата личност. Судбината е во ваша корист. Респираторни инфекции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote