in

Дневен хороскоп за 30 декември: Рибите денес ќе имаат среќа во љубовта, а Лавовите имаат деловни грижи

ОВЕН

РАБОТА: Не сте сигурни каква одлука да донесете. Разумот ви кажува едно, а внатрешното чувство друго.

ЉУБОВ: Брачниот другар е доста оптимист во врска со вашата врска. Тој смета дека конечно се враќа во нормала.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

БИК

РАБОТА: Ова е одличен ден за сите работни места поврзани со областа на уметноста, креативноста и хуманитарната работа.

ЉУБОВ: Уживате во врска. Ве возбудува да бидете емотивно и психички поврзани со вашиот партнер. Вашиот партнер целосно ве разбира.

ЗДРАВЈЕ: Страдате од несоница.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вие сте доста незадоволни од ситуацијата на работа, затоа што не успевате да најдете решение за деловните проблеми.

ЉУБОВ: Уживате да разменувате љубов и страст со партнерот. Врската повторно ве исполнува и е интензивна.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со елементарниот систем.

РАК

РАБОТА: Мислите дека е време за промена. Вие менувате некои воспоставени навики затоа што сметате дека весниците ќе го забрзаат работниот процес.

ЉУБОВ: Се прилагодувате на сопругата. Вашето семејство е на прво место, но вие прифаќате дека тоа не е негово.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ЛАВ

РАБОТА: Бизнисот е во застој и вие сте загрижени за тоа. Вложувате уште поголем напор во бизнисот, но нема резултати.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Имате впечаток дека разбирате сè.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве очекува успешен ден. Иако бевте загрижени за соработката со странци, очигледно е дека таа оди одлично.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Ви се допаѓа, затоа што секогаш можете да се потпрете на неговото мислење.

ЗДРАВЈЕ: Хронични проблеми со притисокот.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од соработката со странците. Имате впечаток дека тие целосно ги разбираат вашите идеи и ги поддржуваат.

ЉУБОВ: Уживате во хармоничен однос со партнерот. Повеќето проблеми се зад вас, па затоа сте прилично опуштени.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со хормоните.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Што и да правите, не успевате да ги надминете проблемите и да започнете со работниот процес.

ЉУБОВ: Симпатијата конечно ја споменува можноста за влегување во врска. Едвај чекавте да се остварат вашите соништа.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со бубрезите.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Сè уште немате јасно формулирано деловни планови. Вие сте во фаза на размислување за следниот деловен проект.

ЉУБОВ: Вие сте максимално посветени на партнерот, како што е таа и на вас. Љубовта и страста ви го креваат расположението.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Неповолен ден е да се излезе во медиумите. Би било подобро да се фокусираме на работни места каде јавноста не е присутна.

ЉУБОВ: Уживате максимално во врската. Ќе се препуштате на страста и чувствувате дека тоа дава посебна димензија на вашата врска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со варењето на храната.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Не сте задоволни како се одвива комуникацијата. Имате впечаток дека соработниците не се отворени за вас.

ЉУБОВ: Не се чувствувате најдобро поради лошата комуникација со брачниот партнер. Тој е пречувствителен и вашите зборови го повредуваат.

ЗДРАВЈЕ: Стомакот е чувствителен.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте прилично чувствителни. Имате некои несогласувања со колегите премногу лично, наместо објективно да ги разгледувате нивните коментари.

ЉУБОВ: Се обидувате да комуницирате со сочувство. Премногу сте збунети и оди прилично лошо.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote