in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 ЈАНУАРИ: Риби, брачниот другар не е целосно искрен со вас

ОВЕН

РАБОТА: Ве очекуваат проблеми од областа на комуникацијата. Деловен состанок или патување ќе бидат откажани.

ЉУБОВ: Ја прекинувате врската. Воопшто не ве интересира емоционалната сфера. Вашите емоции кон другата страна исчезнаа.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

БИК

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Ќе имате разговор со претпоставен кој ќе има само пофални зборови за вашата работа.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од врската. Имате проблеми во областа на комуникацијата. Имате впечаток дека вашиот партнер не ве разбира.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со грлото.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Работата се одвива на вообичаен начин. Се чувствувате добро на работа.

ЉУБОВ: Ве очекува ново познатство. Имате впечаток дека сте запознале личност со која можете да изградите стабилна врска.

ЗДРАВЈЕ: Можна е главоболка.

РАК

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, одличен ден е да ги решите сите правни проблеми.

ЉУБОВ: Имате симпатија. Сè уште не ги покажувате отворено своите емоции, иако имате сериозни планови со неа.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ЛАВ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, тоа е одличен ден за кратко службено патување и постигнување договор.

ЉУБОВ: Бракот е во поголема криза. Проблемот е во тоа што и двајцата имате впечаток дека врската не може да се промени, па затоа не се ни мачите.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Тотално сте деморализирани од ситуацијата на работа. Што и да правите нема ефект.

ЉУБОВ: Нема нови случувања на емотивно поле. Не ве интересира тоа, ниту ви недостасува чувство дека сте во врска.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат хронични проблеми.

ВАГА

РАБОТА: Деловната состојба е стабилна. Сè се одвива на вообичаен начин. Изворот на финансии е стабилен.

ЉУБОВ: Брачниот другар е прилично нерасположен. Вие го поддржувате, но тоа не ја менува неговата душевна состојба.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека сите обиди да се промени нешто однапред се изгубени.

ЉУБОВ: Среќни сте со бракот. Брачниот другар инсистира да одите на викенд надвор од градот и да се посветите едни на други.

ЗДРАВЈЕ: Циркулацијата е слаба.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Имате можност да заминете во странство. Не сум сигурен дали да ја прифатите оваа понуда.

ЉУБОВ: Комуникацијата со сопружникот не е најдобра. Тој е затворен кон вас, како што сте затворени за него.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ќе имате прекин на работата кога станува збор за комуникација. Некои состаноци и патувања ќе бидат одложени.

ЉУБОВ: Ново познатство е пред вас. Другата личност ќе ја засакате на прв поглед. Вие донесувате одлука да продолжите со дружење.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Имате проблем со концентрација. Бидете претпазливи, бидејќи можете да видите можност за занемарување на некои ситни детали.

ЉУБОВ: Ве очекуваат проблеми на полето на комуникација со вашиот партнер. Имате впечаток дека не ве разбираат.

ЗДРАВЈЕ: Можно е нервно прејадување.

РИБИ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, се очекуваат тешкотии поврзани со бирократијата. Секоја работа поврзана со администрацијата ќе биде продолжена.

ЉУБОВ: Брачниот другар не е целосно отворен кон вас. Тој има проблеми на работа за кои не сака да ви кажува.

ЗДРАВЈЕ: Ви недостасува кондиција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote