in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 ЈУЛИ: Јарецот добива среќни вести, а два знака треба да соберат храброст и да си го променат животот Вагите се уморни од тоа што се случува околу нив, Биковите се задоволни, Близнаците оптоварени со работа

Овен

Работа: Оваа сабота, повеќето Овни треба да бидат многу расположени за рекреативни активности или за занимавање со омилено хоби.

Љубов: Многу добри околности на вашето љубовно поле ви ветуваат уживање и релаксација во заедничко патување, на базен или на море.

Здравје: Одлично.

 

Бик

Работа: Не е поволен ден за Биковите за важни деловни дискусии и некакви договори. Ако е можно, продолжете сè за следната недела.

Љубов: Има интересни можности околу вас, но не можете да започнете.

Здравје: Внимавајте на потенцијална главоболка.

 

Близнаци

Работа: Типични претставници на овој знак во текот на оваа сабота ќе имаат силни предиспозиции за успешна комуникација на повеќе патеки, особено со странски земји.

Љубов: Флертувањето и можеби некоја опуштена акција без големи претензии е многу реално сценарио кое можете да го очекувате во љубовната сфера. Уживајте.

Здравје: Би уживале да поминувате време во природа, на отворено.

 

Рак

Работа: И физичкиот и психичкиот замор се главните причини зошто Раковите денес практично сè прават прилично неволно и со половина сила.

Љубов: Ве очекува пријатно изненадување, подарок од саканата личност.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

 

Лав

Работа: За повеќето Лавови помали пречки би можеле да бидат на полето на организацијата и техничкото поврзување на соработниците. Внимавајте да не правите грешки.

Љубов: Иако сте прилично привлечени од личноста која неодамна ја запознавте, не сте сосема сигурни дали вреди да започнете посериозна приказна или не.

Здравје: Можни кардиоваскуларни проблеми.

 

Девица

Работа: Девиците треба да прават се што прават оваа сабота пред се полека и трпеливо, едно по едно.

Љубов: Што се однесува до потенцијалните љубовни настани, ве очекува просечен ден, со минимум личен ангажман.

Здравје: Вие сте сами на себе најголем непријател.

 

Вага

Работа: Некои луѓе околу вас се носители на негативна енергија и не треба да ве привлекува нивниот пример, поголема е веројатноста да бидете успешни.

Љубов: Денес сè ви се врти низ глава кога се во прашање настани на полето на љубовните врски. Логично е да и предложите нешто ново на саканата личност.

Здравје: Многу добро.

 

Шкорпија

Работа: Нема навестувања за големи настани на деловниот план на Скорпијата оваа сабота. Доволно ќе биде да ги завршите тековните обврски и да направите план за следната недела.

Љубов: Ова е солиден ден за проверка на некои важни детали во љубовната сфера кои ве оптоварувале.

Здравје: Можна главоболка, метеоропатски реакции.

 

Стрелец

Работа: Не форсирајте ништо на рака, споделувајте должности и обврски, ќе ви биде полесно и поефикасно.

Љубов: Доколку сте запознале нова личност, советот е да оставите ситуацијата да си оди, нема потреба да брзате.

Здравје: Можна несоница.

 

Јарец

Работа: Во најавата за климата и потенцијалните деловни настани за оваа сабота, кај повеќето Јарци, за очекување е се да биде во мирен тон и под ваша контрола.

Љубов: Би било убаво овој ден да го искористите за мали, но конкретни акции во љубовната сфера. Израдувајте ја вашата сакана со нешто убаво.

Здравје: Потребен ви е одмор.

 

Водолија

Работа: Многу добрата астролошка клима ќе ги привлече повеќето Водолии да забрзаат, особено на полето на нови идеи и деловни зделки. Се препорачува малку трпение, за да не погрешите.

Љубов: Искористете го денот за дружење или излегување со заеднички пријатели.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

 

Риби

Работа: Прилично ниско и измамливо ниво на енергија ќе ги придружува Рибите денес, па затоа треба максимално рационално и поштедливо да планираат и да работат на реализација на сите обврски.

Љубов: Нема аспекти за значајни настани на полето на љубовните врски, иако не е исклучено да се случи барем една неочекувана средба.

Здравје: Хранете се здраво.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote