in

СлаткоСлатко УбавоУбаво

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 30 ОКТОМВРИ: Грижете се за вашите навики! Овенот подготвен за промени, Близнаците ненаспани, Ракот нервозен, Шкорпијата постигнува се што ќе посака

ОВЕН

Добар ден е да започнете нова врска која би можела да трае долгорочно во иднина. Подготвени сте за промени. Отворени сте во комуникацијата со личноста за која се грижите. Грижете се за вашите навики.

БИК

Доаѓа до вас прилив на пари, кој може да биде многу значаен за вас во наредниот период. Можно е да имате некои проблеми со саканата личност кои не можете да ги решите поради мешање на луѓето од страна. Пијте повеќе течности.

БЛИЗНАЦИ

Пред вас е ден во кој ќе имате дилема. Дајте си време да размислите за сè. На некој начин сте изненадени од пресвртите на полето на љубовта. Подготвени сте да ги посветите своите чувства. Ви треба повеќе сон.

РАК

Вашата нервоза не се одразува многу добро на деловните одлуки што ги донесувате. Не биди избрзан. Ќе имате можност да ги разјасните со партнерот проблемите кои сте ги имале во минатото. Можни се проблеми со нервите.

ЛАВ

Деловните обврски кои ги имате би можеле да ви бидат поголема кочница во наредниот период. Има многу несогласувања меѓу вас и вашата сакана и вашиот брак падна во сериозна криза. Можен е пад на имунитетот.

ДЕВИЦА

Не треба да очекувате големи промени кога е работата во прашање. Денес ќе биде прилично мирен ден за вас. Не сте задоволни од комуникацијата со саканата личност. Тешко ви е да се отворите. Зголемете го внесот на витамини.

ВАГА

Ве очекува многу поволен ден за работа и обврски. Сè треба да решите за кратко време. Ве очекуваат мали несогласувања со партнерот, но ќе успеете да најдете компромис. Проблеми со стомакот.

ШКОРПИЈА

Ќе успеете да постигнете се што сте посакале на работното поле. Денеска судбината ќе биде на ваша страна. Комуникацијата со партнерот е променлива. Имате проблеми со недовербата. Можни се проблеми со забите.

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува одличен ден во кој ќе склучите важни деловни договори кои ќе траат долгорочно. Сакате да ја зачувате емотивната хармонија што ја имате со саканата личност, без оглед на надворешното мешање. Внимавајте на внесот на шеќер.

ЈАРЕЦ

Не е добар ден за вас кога е работата во прашање. Обидете се да се грижите и да избегнете какви било ризици. Имате проблеми со самодовербата, па затоа не е поволен период за нови познанства. Ви треба повеќе сон.

ВОДОЛИЈА

Не се занимавајте со туѓи проблеми. Фокусирајте се на себе и на вашите цели и приоритети. Тајната врска може да ви донесе турбулентна емотивна ситуација. Ве очекува период кој ќе ви донесе љубовни проблеми. Внимавајте на вените.

РИБИ

Задоволни сте со ситуацијата што ја имате кога е работата во прашање. Може да очекувате многу добар период. Ви се допаѓа личност со која веќе некое време имате интересна комуникација и флерт. Мали нервни проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote