in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 31 МАРТ: Направете нов план, бидејќи стариот не чини! Девиците анализираат бизнис, Вагите се подготвуваат за службено патување, Лавот е љубоморен

Овен

Постои голема можност за подобрување, но и преминување на нова работа или дури и целосна промена на работното место. Љубовниот план може да биде малку во сенка на турбулентните настани на бизнис планот викендов. Намален имунитет.

Бик

Некои нови деловни елементи во форма на нови методи на работа или преселба во ново седиште на компанијата може да го одбележат овој период. Слободните бикови се на пат да започнат љубовна врска со личност која можат да ја запознаат преку работа или на патување. Болка во коските.

Близнаци

Акцентот ќе биде ставен на деловните средби и финансиските прашања. Тоа може да ви донесе финансиски успех, но и потпишување важен договор за деловна соработка. Слободните Близнаци можат да започнат љубовна врска. Близнаците кои се во врска може да очекуваат дополнителна интимност со партнерот. Се чувствуваш добро.

Рак

Доколку сте решиле да започнете приватен бизнис, ве очекува голем деловен успех. Овој ден акцентот е ставен на нови деловни преговори, но и промени во составот на вработените. Вашиот однос со партнерот се издигнува на нов, повисок квалитет, па ќе бидете презадоволни и ќе се чувствувате емотивно исполнети. Дигестивни проблеми.

Лав

Лавовите мора да бидат внимателни, пред се, кога се во прашање новите соработници и новите деловни понуди, бидејќи таму демне најголемата опасност. Односот со партнерот ви поминува низ фаза на натамошно зближување и усогласување. Намален имунитет.

Девица

Овој ден посветете го на анализа на досегашните резултати, но и на осмислување на нов план, бидејќи можни се непредвидени пречки. Девиците кои се во врска можат да почувствуваат дека минуваат низ криза. Односот со партнерот може да биде некако недефиниран. Пазете се од вируси.

Вага

Во овој период можете да се одлучите за службено патување. Доколку имате некакви правни проблеми, во овој период лесно ќе ги завршите. Можни се уште пожестоки дебати и поимпулсивни реакции од вообичаено. Слаба циркулација.

Шкорпија

Внимавајте на ризични инвестиции и нови деловни понуди. Вашиот скептицизам во овој период може да се покаже како клуч за решавање на потенцијално проблематична ситуација. Врската со партнерот може да помине низ криза доколку се изгубат тие вистински, автентични чувства меѓу вас. Болка во коските.

Стрелец

Овој период не е поволен за големи деловни потфати и големи инвестиции. Постои можност за конфликт на мислења на работа. Стрелците кои се во врска не се задоволни од моменталната ситуација, па најдобро би било што поскоро да разговарате за тоа со партнерот. Мигрена.

Јарец

Во овој период, бидете скептични кон советите на другите, како и кон новите деловни понуди.
Вашата потреба за љубов и чувството на осаменост може да бидат две крајности од спектарот на вашето расположение. Слободните Јарци можат да запознаат интересна личност на работа. Болка во коските.

Водолија

Се уште се подготвуваат промени во деловниот план, па ве очекува голем пресврт. Доколку сте незадоволни од работата, планетите ве поддржуваат да се преселите на нова работа.
Водолиите кои се во брак или врска ги очекува фаза на искушение. Нервоза.

Риби

Негативната енергија од овој период во деловниот план може да се одрази во форма на непредвидени пречки, одложувања и одложувања. Ова може да се однесува и на приливот на финансии. Слободните Риби очекуваат љубов на прв поглед. Запознавањето со личност во знакот Девица или Водолија може да го одбележи следниот период. Се чувствуваш добро.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote