in

СлаткоСлатко

ХОРОСКОП ЗА 4 ФЕВРУАРИ: Шкорпијата ќе го изневерува партнерот, Јарецот се бори со недостаток на пари, а ги очекува пресврт

Овен

Донесувате крај на многу заостанати работи со кои се мачите веќе некое време. Одредена одлука или судска пресуда ќе разреши замрсеност, по што влегувате во понатамошни преговори како полноправна преговарачка страна, достојна за почит.

 

Бик

Треба да станете сериозни и да ја завршите својата работа на најдобар можен начин. Не е лошо што знаете да се опуштите, но таквиот однос кон обврските подоцна би можел да предизвика негативни последици за кои можеби е доцна да се поправат.

 

Близнаци

Имате можност да патувате, но недалеку од местото каде што живеете. Серијата разговори во кои вие ќе бидете главен говорник ќе завршат со тоа што успешно ќе завршите важна работа која значително ќе ги подобри вашите финансии во иднина.

 

Рак

Работниот товар може да се претвори во опсесивна борба со ветерниците. Вашата упорност е доблест, но понекогаш е попаметно да престанете. На луѓето им замерувате што фантазираат, а не земате предвид дека и вие не сте рационален тип, а вашите одлуки често се ирационални.

 

Лав

Уживате во наклонетоста на влијателните луѓе. Сепак, не се опуштајте премногу бидејќи тоа се луѓе кои за возврат од вас очекуваат безгранична лојалност. Може да се случи некој од нив да ве принуди на потези кои би ве ставиле во незавидна положба.

 

Девица

Се чувствувате непријатно бидејќи во вашата околина доминира чудна атмосфера која доколку не реагирате се заканува да ви стане штетна. Ако не се вклучите на време и не ги расчистите можните недоразбирања, работите можат да станат непоправливо комплицирани.

 

Вага

Се занимавате со нови начини на водење бизнис и наоѓате интересни методи кои се кристализираат во текот на работата. Тешкотиите со претпоставените ќе се манифестираат првенствено преку притисокот дека работата мора да се заврши пред крајниот рок.

 

Шкорпија

Мора да се согласите на компромис ако сакате да ја искористите одличната можност добро да ја искористите вашата креативност и чувство за естетика. Стагнацијата што може да се спречи е привремена, но само ако научите да не возвраќате.

 

Стрелец

За да го постигнете она што го сакате, потребно е да побарате помош од личност која статусно е далеку над вас. Таа личност ја познавате одамна, но дури денес е прилика да направите конкретен чекор и да го побарате она што одамна го посакувате.

 

Јарец

Ја прекинате комуникацијата со еден член од семејството бидејќи ви е полесно. Избегнувањето на разговорот не води до решение, напротив. Бегањето дополнително го продлабочува проблемот и ги комплицира односите. Без разлика на непријатностите, расчистете ги работите целосно.

 

Водолија

Финансиите ве мачат. Ти праќаат сметки од сите страни, па дури и бараат пари за заем што ги немаш. Немате трпение за туѓите проблеми бидејќи не сте сигурни ни како да ги решите вашите. Не бидете премногу тешки со луѓето, ќе дојде ден кога и вам ќе ви треба нешто.

 

Риби

Плановите ги врзувате со ветувањата на вашите пријатели. Премногу одолговлекување може да ве доведе во неугледна ситуација кога на крајот ќе им барате изговори на претпоставените кои ќе ги сметаат вашите аргументи смешни и прифатливи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote