in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ФЕВРУАРИ: Личност од минатото ќе ги промени сите планови на Овновите

ОВЕН

РАБОТА: Во однос на решавање на тековните заеднички задачи, потребно е да бидете отворени за компромис, бидејќи ќе имате различни мислења за тоа како да решите одредени делови од работата.

ЉУБОВ: Може да се појави личност од минатото и ќе имате големи проблеми и нема да знаете што да правите, дали да продолжите со таа личност или со онаа што сега сте ја запознале. Нека времето покаже која личност е во право.

ЗДРАВЈЕ: Зголемена чувствителност на очите.

БИК

РАБОТА: Имате добро чувство како да избегнете стапици во финансиските трансакции. Ќе можете да се прилагодите на моменталната ситуација.

ЉУБОВ: Работете малку на самодовербата и верувајте во себе и своите квалитети, но и партнерот. Побарајте стручна помош.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот може да се намали.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Вашите приходи сè уште не го достигнале посакуваното ниво, но ќе можете да ја одржите стабилна моменталната состојба.

ЉУБОВ: Стравот од губење партнер ве претвора во опсесивна и љубоморна личност и ако не успеете да го регулирате ова во себе, вашата врска е осудена на пропаст.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со тахикардија.

РАК

РАБОТА: Избегнувајте ризици и бидете внимателни. Нема потреба да брзате на несигурни работни места.

ЉУБОВ: Ќе се забавувате, флертувате со луѓе од спротивниот пол и ќе доживеете ситуација кога една личност е екстремно привлечена од вас. Можете да изградите сериозна врска со таа личност.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со стомакот.

ЛАВ

РАБОТА: Овој ден тие можат да ви понудат да потпишете хартија поврзана со вашиот деловен статус. Е имате причина да се чувствувате помоќни од порано.

ЉУБОВ: Ако сте во врска, имате идилична, хармонична ситуација во која се поддржувате едни со други.

ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ДЕВИЦА

РАБОТА: На овој ден, голема улога во вашиот живот можат да имаат вашите пријатели кои се на истакнати позиции.

ЉУБОВ: Во вашата врска нема несогласувања, само договори и заеднички активности. Сè што правите, го правите со успех.

ЗДРАВЈЕ: Зависниците од пушење треба да се нагласат дека ова е последниот момент конечно да се запре оваа лоша навика.

ВАГА

РАБОТА: Очекувајте да добиете непланирани пари од работата што ја работите и постои можност да добиете покачување на платата.

ЉУБОВ: Не заборавајте да ги вклучувате семејството и пријателите во сите партнерски настани, затоа што на тој начин вие двајца влијаете на односите на другите луѓе кои сакаат да ве имитираат.

ЗДРАВЈЕ: Постарата Вага треба да се грижи за притисокот.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Забавувајте се повеќе, затоа што доаѓаат деновите кога ќе мора да станете сериозни. Ќе бидете нервозни поради проблеми на работа. Пријателите ќе ви помогнат да ја вратите вашата волја и оптимизам, а исто така може да добиете неколку совети или идеи за спроведување.

ЉУБОВ: На вашиот послаб интерес за работата влијаат емоциите и можноста за недоразбирање со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Нервозата може да предизвика егзема.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Бидете подготвени за промени, дури и кога се позитивни, може да бидат стресни.

ЉУБОВ: Вашите мисли се насочени кон иднината, кон градење врска со партнерот и оставивте сè што ви донесе незадоволство. Поентата е партнерот да покаже дека е способен за истото.

ЗДРАВЈЕ: Општото здравје и енергија видливо се подобруваат во текот на денот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ова е краткорочно расположение, по што повторно ќе се вклучите, обидувајќи се да се вратите во нормала.

ЉУБОВ: Бесплатните Јарци можат да запознаат интересна личност која живее далеку или е зафатена.

ЗДРАВЈЕ: Главоболка.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Важно е да знаете дека времето е ваш сојузник и дека ќе ви покаже дали вреди напорот и посветеноста. Ако сте доволно упорни, ќе успеете во своите намери.

ЉУБОВ: Препуштајќи се на авантури, повикот на новите и пеперутките во стомакот најавуваат дека сте подготвени да се заубите.

ЗДРАВЈЕ: Посветете се на рекреација.

РИБИ

РАБОТА: Во моментов сте во фаза на минус. Успеавте да блеснете во една деловна комбинација, но се прашувате дали ви требаше. Инвестицијата беше иста или дури и поголема од заработката.

ЉУБОВ: Сакате да бидете мистични, но сега е време да покажете барем една картичка во вашиот ракав, а тоа е акција.

ЗДРАВЈЕ: Телото вика да се одмори од сè.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote