in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ЈАНУАРИ: Ви се допаѓа домашната атмосфера! Вагите одморени и среќни, Ракот успешен, Водолијата среќна како што започна новата година

ОВЕН

Работа: Ви претстои одличен ден за да завршите некои заостанати обврски и би можеле да остварите добра комуникација со сосема нови деловни соработници.

Љубов: Искористете го овој ден за излегување и дружење со пријателите. Можно е и ненадејно ново познанство.

Здравје: Метеоропатски реакции.

 

БИК

Работа: И денеска има многу комуникација пред Биковите, а можно е и почеток на нова соработка со странство.

Љубов: Обидете се да избегнете тензии и напнатост во партнерството, понекогаш не сме сите во наш елемент.

Здравје: Контролирајте го крвниот притисок.

 

БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашите организациски способности, промисленост, практичност и рационалност, позитивниот пристап кон соработниците денес доаѓаат до израз.

Љубов: Доколку сте слободни ќе имате можност да уживате во флертувањето и новите познанства со многу интересни луѓе.

Здравје: Пазете се од настинки, респираторни инфекции.

 

РАК

Работа: Може да има некои пропусти од минатото, затоа не ги обвинувајте другите, избегнувајте недоразбирања и обидете се да ги исправите грешките.

Љубов: Познанството кое е иницирано преку деловниот сегмент сега има можност да се развие во нешто сериозно.

Здравје: Проверете ја работата на ендокриниот систем.

 

ЛАВ

Работа: Постои можност за воведување нови технологии и тоа ќе бара обука за вас и вашите соработници.

Љубов: Комуникацијата е на задоволително ниво, бидете поопуштени, опуштени и поминувајте што повеќе време заедно.

Здравје: Можна главоболка.

 

ДЕВИЦА

Работа: Не избрзувајте некои работи поради брзањето, ниту заборавете на нешто што ви е важно.

Љубов: Од типичните претставници на ова соѕвездие се очекува да бидат во едно од нивните најсветли изданија, позитивни, весели и првенствено фокусирани на саканата личност.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

 

ВАГА

Работа: Полека влегувате во деловните текови, договарате некои нови проекти, се поврзувате со нови луѓе кои се појавуваат од различни страни, ви нудат нови можности.

Љубов: Сакате да бидете сами заедно, во домашна, пријатна средина. Уживајте.

Здравје: Многу добро.

 

ШКОРПИЈА

Работа: Некои разговори ќе ги завршите многу поуспешно отколку што се надевавте, особено ако се поврзани со договори на финансискиот дел.

Љубов: Оние кои се задоволни од постоечките емотивни врски ќе имаат реална шанса да не расипат ништо важно, а оние кои се слободни и желни за промени на љубовниот хоризонт може да очекуваат барем една интересна можност за конкретна акција.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

 

СТРЕЛЕЦ

Работа: Денес ви претстојат многу позитивни договори и преговори за да ги спроведете на релаксиран и неочекувано лесен начин.

Љубов: На љубовен план овој ден можеме да го наречеме најповолен за лесни, опуштени приказни, без големи ветувања и очекувања.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

 

ЈАРЕЦ

Работа: Потрудете се да го правите тоа што го сакате, бидејќи сте во период кога вашите можности се исклучително нагласени и кога деловните партнери и соработници се подготвени да ве слушнат, но и да ве поддржат.

Љубов: Изненадете ја саканата личност со убав знак на внимание, тоа ќе ви се врати повеќекратно.

Здравје: Работете на негување здрави навики.

 

ВОДОЛИЈА

Работа: Ви претстои одличен ден, искористете ги новите можности кои наеднаш може да произлезат особено од некој од вашите стари соработници.

Љубов: Слободните припадници на овој знак ќе имаат можност да уживаат во случајни контакти, дружење, флерт.

Здравје: Можна чувствителност на урогениталниот тракт.

 

РИБИ

Работа: Уште еден многу достапен работен ден за Рибите. Вашиот ентузијазам и работната етика ќе бидат на завидно ниво.

Љубов: Ви претстои одличен ден доколку планирате да излезете, дружете се со драги пријатели. Можно е и ново познанство.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote