in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ЈАНУАРИ: Риби, ве oчекува ново познатство

ОВЕН

РАБОТА: Се движите бавно во деловна смисла. Повеќе размислувате за тоа што треба да направите отколку да направите нешто конкретно.

ЉУБОВ: Пред вас е средба со поранешен партнер. Другата страна има впечаток дека не сте заинтересирани да ја продолжите врската.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е чувствително.

БИК

РАБОТА: Имате одлична соработка со странци. Планирате да им понудите проширување на деловната соработка.

ЉУБОВ: Пред вас е интересно познатство. Навистина ви се допаѓа дозата на разбирање и нежност на другата личност.

ЗДРАВЈЕ: Можни се алергии.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека прилив на финансии. Не сте задоволни со резултатите од работата, бидејќи тие се под очекувањата.

ЉУБОВ: Пред вас е ново запознавање со самоуверена, страсна и темпераментна личност.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

РАК

РАБОТА: Ве очекуваат ненадејни тешкотии кои го забавуваат процесот на работа. Шансите за решавање на проблемот во текот на денот се многу мали.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од односот со сопругата. Се прашувате дали тој ќе предложи развод.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЛАВ

РАБОТА: Работната недела започнува со проблеми. Вие сте многу упорни, но не успевате да најдете решение.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од врската. Другата половина изгледа ладна и премногу ве критикува. Треба да ви се восхитуваат.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб и вие сте прилично чувствителни.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Започнувате со реализација на деловни планови, но не сте расположени за работа. Буквално се принудувате да работите.

ЉУБОВ: Незадоволни сте од статусот на слободна личност. Се чувствувате осамено и имате впечаток дека никогаш нема да најдете партнер.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со забите.

ВАГА

РАБОТА: Вие не се согласувате најдобро со претпоставениот. Не ви е јасно како тој не гледа дека вашите идеи се генијални.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Размислувате за потомство. Партнерот не е подготвен за таков вид обврска.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Се обидувате да ги решите натрупаните деловни проблеми, но не можете да го сторите тоа. Затоа сте демотивирани.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. Многу размислувате за него, но не правите ништо за да му се приближите.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со стомакот.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Малку сте трчале кога станува збор за бизнис. Не сте објективни и поради тоа некои планови може да пропаднат.

ЉУБОВ: Фокусирани сте на подобрување на финансиите. Партнерот има разбирање за вас и вашите планови и не се чувствува запоставено.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Одличен ден е за решавање на правни проблеми. Со својата приказна го насочувате процесот во насоката што ви одговара.

ЉУБОВ: Целосно сте посветени на партнерот. Го идеализиравте и не забележувате дека има проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Органите за дишење се чувствителни.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Одличен ден е за деловно патување и преговори. Потпишувате договор за долгорочна деловна соработка.

ЉУБОВ: Ќе се сретнете со нов колега. По првиот разговор, јасно ви е дека тој е вистинската личност за врска.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

РИБИ

РАБОТА: Вашиот став кон работата е крајно прагматичен. Вие сте добро организирани, вредни и имате јасни цели.

ЉУБОВ: Ве чека ново познатство. Се обидувате да пронајдете грешка кај другата страна, но не успевате. Работи совршено за вас.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote