in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 ЈУЛИ: Не треба да донесувате одлуки бидејќи тие можат да бидат избрзани Девиците чекаат турбуленции на работа, Рибите се расположени, Раковите се уморни

Овен

Работа:За Овенот претстои турбулентен почеток на работната недела. Проблемот ќе биде организацијата, бидејќи сте во период кога работата бара ваше максимално внимание и посветеност, а истовремено работите сто работи.

Љубов: Нервозата од деловното поле никако не треба да ја префрлате на партнерските односи, бидејќи и таму можат да летаат искри.

Здравје: Напнатост, нервоза.

Бик

Работа: Не треба да носите никакви одлуки, бидејќи тие можат да бидат избрзани и со тоа подоцна да се покажат како неповолни.

Љубов: Би било добро да се справите со расправиите пред да почнете да ја критикувате другата страна, во спротивно само ќе направите проблем од проблем.

Близнаци

Работа: Веројатно на самиот почеток на новата работна недела ќе морате доста брзо да реагирате за да решите некои ситуации кои ќе ви бидат наметнати како итни, а кои можат малку да ве изнервираат.

Љубов: Прегледајте се себеси и своите постапки пред да почнете да се браните и да се убедувате дека не сте виновни за ништо.

Здравје: Можна главоболка.

Рак

Работа: На самиот почеток на неделата би можеле да бидете зафатени и под притисок, а тоа е совршен терен за правење грешки и пропусти во бизнисот.

Љубов: Овој ден би можел да функционира принципот одете-стоп, а вие нема да бидете среќни поради тоа бидејќи имате променливо расположение.

Здравје: Замор, исцрпеност, доволно спијте.

Лав

Работа: Завршете ги сите обврски што ги имате, не туркајте ги под тепих, за да не се најдете во незавидна ситуација и да бидете критикувани од колегите или претпоставените.

Љубов: Многу зависи од вашите реакции и способноста да внесете мир и стабилност, затоа погрижете се да не ги разгорувате страстите, туку да ги смирите.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Девиците би можеле да очекуваат турбуленции на деловниот план, особено на полето на комуникација со поранешните колеги.

Љубов: Слободна Девица, преку пријатели и излегувања, но и преку социјалните мрежи ви се нуди нешто ново, вие одберете

Здравје: Многу добро.

Вага

Работа: Деловниот сегмент бара ваша посветеност и многу енергија, што делумно ќе ви биде тешко, но бидејќи ќе има резултати, во нив ќе најдете мотив да продолжите и да се борите.

Љубов: Немојте да бидете егоистични, главно ноншалантни и да се однесувате како да не се грижите малку за проблемите на партнерот.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

Шкорпија

Работа: Поради зголемениот обем на работа, ќе бидете ангажирани повеќе од стандардно. Внимавајте на комуникацијата, можни се проблеми поради вас и вашиот став и перформанси, кои би можеле да бидат агресивни.

Љубов: Одличен момент е да ја подобрите врската, да решите некои сомнежи и проблеми од претходниот период.

Здравје: Намален имунитет.

Стрелец

Работа: Ништо нема да помине лесно и непречено во текот на овој понеделник, но изгледа дека веќе сте се навикнале на вакви ситуации. Внимавајте пред се на комуникацијата со колегите.

Љубов: Олеснување и спас од стресниот работен ден ќе најдете во друштво на саканата личност. Уживајте во убави моменти заедно.

Здравје: Внимавајте повеќе на вашето здравје, правете рутински прегледи.

Јарец

Работа: Оваа недела ќе бидете во движење, ќе одржувате контакти со постоечките колеги, но и ќе се посветите на изнаоѓање нови можности и можности за иновации во деловниот процес.

Љубов: На љубовен план има инертност и блага незаинтересираност. Ништо нема да се случи поради околностите, ќе мора да бидете малку поактивни.

Здравје: Проверете го крвниот притисок.

Водолија

Работа: Анализирајте го секој детаљ и не дозволувајте ништо случајно да ви помине. Иако ве очекуваат бројни пречки, резултатите ќе бидат видливи многу брзо.

Љубов: Не бидете ексклузивни и мислете само на себе, не ги занемарувајте потребите на другата страна. Треба да најдете некоја средина за и двајцата да бидете задоволни.

Здравје: Променете ги лошите животни навики.

Риби

Работа: Би било паметно да не потпишувате никакви договори ако не морате, или ако морате, само со проверени соработници.

Љубов: Поради вашето променливо расположение, би можеле да очекувате доза на недоразбирање од другата страна.

Здравје: Променливо расположение.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote