in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 4 МАЈ – Овен, Рак и Јарец очекуваат нова љубов! ВОДОЛИЈАТА ја очекува опасност на работа!

ОВЕН

ЉУБОВ: Можеби ќе флертувате со некој од соседството или со некој што ќе го сретнете во близина на вашето место на живеење. РАБОТА: Слаткиот говор ќе ви помогне многу во бизнисот денес. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК

ЉУБОВ: Ќе бидете магично привлечни, дури и повеќе отколку што сте веќе овие денови, поради што некој лудо ќе се за inуби во вас. РАБОТА: Силна уметничка инспирација и чувство за убавина. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Ќе имате одлични можности за љубов бидејќи ќе бидете опкружени со привлечни луѓе кои позитивно ќе реагираат на вашиот шарм. РАБОТА:
Зголемен прилив на готовина, но и импулсивни инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК

ЉУБОВ: Ве интересира физички контакт со личност што ја сакате. РАБОТА: Во овој период, ризикот генерално не вреди, но денес може да се случи спротивното. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ЛАВ

ЉУБОВ: Ќе имате проблем да ја дефинирате врската во која сте. Не е јасно што чувствувате и сакате, ниту личноста што ја сакате. РАБОТА: willе страдате поради нелојална деловна активност. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Лесно може да се случи да ве привлече некој од кругот на пријатели, некој што ќе ви направи услуга. РАБОТА: Поволен ден за самостојно претставување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА

ЉУБОВ: Почитувајте ги поставените граници и правила на однесување во врската ако сакате да одржите хармонија. РАБОТА: Ќе ја одложите работата, што ќе ве погоди во главата. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ШКОРПИЈА

ЉУБОВ: Силната хемија помеѓу вас и саканата личност ќе ви помогне поцврсто да се поврзете. РАБОТА: Бидете внимателни ако ракувате со туѓи пари затоа што лесно можете да ги изгубите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Лоша комуникација со партнер или личност што ја сакате. Вие нема да постигнете стабилност во вашиот љубовен живот. РАБОТА: Добри меѓучовечки односи на работа. ЗДРАВЈЕ: Цврсто.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Можно е да започнете да живеете заедно со избрана личност. РАБОТА: Работа во активности поврзани со приватен бизнис и недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Истегнување.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Партнерот нема да биде заинтересиран за физичката компонента на љубовта и важно е да не присилувате физички контакт. РАБОТА: Ќе имате проблеми со деловниот партнер. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен.

РИБИ

ЉУБОВ: Неискреност во врска и тајни што ја нарушуваат. Вашите тајни ќе бидат откриени. РАБОТА: Можно е да направите грешки поради невнимание. ЗДРАВЈЕ: Бидете внимателни со лекови.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote