in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 АПРИЛ: Девиците не се задоволни од врската, Рибите покажуваат љубомора

ОВЕН

РАБОТА: Почнувате да реализирате деловни идеи. Вие сте прилично сигурни и сигурни дека тоа ќе се исплати економски и вашите финансии значително ќе се подобрат.

ЉУБОВ: Задоволни сте од емотивната сфера. Во случај да сте слободни, се очекува да стапите во стабилна врска.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БИК

РАБОТА: Бизнисот оди одлично. Ако бизнисот има врска со странски земји, ве очекува одлична соработка.

ЉУБОВ: Ако сте во брак, вашиот партнер сака да разговара со вас за децата. Тој е заинтересиран за проширување на своето семејство.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, се очекува да запознаете личност на која ќе и понудите деловна соработка.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени и максимално посветени на партнерот. Не забележувате дека другата страна не е целосно отворена за вас.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

РАК

РАБОТА: Бизнисот тече нормално. Вие сте вреден, оптимист, уживајте во обврските. Доколку сте невработени, добивате нова деловна понуда.

ЉУБОВ: Иако сте задоволни од врската, склони сте кон лежерен флерт. Партнерот ви верува целосно и не е свесен за вашиот флерт.

ЗДРАВЈЕ: Стабилен.

ЛАВ

РАБОТА: Имате одговорен однос кон вашите обврски. Вие сте многу вреден, добро организиран и целосно задоволен од тоа како се одвива бизнисот.

ЉУБОВ: Брачен другар има проблеми на работа за кои не сака да зборува. Тој се чувствува опуштено во ваше друштво.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, ќе добиете прилив на пари – едниот дел во вид на заработка, а другиот дел во форма на донација од спонзор.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од врската. Имате впечаток дека вашиот партнер е опседнат со вас, премногу посесивен и jeубоморен.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е нестабилен.

ВАГА

РАБОТА: Ве чека разговор со претпоставен. Темата ќе биде деловната состојба, но и финансиската.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со сопругата. Тој има проблеми што го загрижуваат и не сака да разговара со вас.

ЗДРАВЈЕ: Склони сте на инфекции.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот оди одлично. Држете сè под контрола. Работата се одвива нормално, а соработката со колегите е задоволителна.

ЉУБОВ: Односите со брачниот другар се стабилни. Емоциите на другата половина се силни и тој сè уште ве сака и ве сака со несмален жар.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ве очекува почетокот на успешна соработка со странци, а доколку веќе е во тек, тоа е доста успешен.

ЉУБОВ: Сопружникот размислува за деца. Може да очекувате дека наскоро ќе ви биде понудено проширување на семејството.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека започнување на приватен бизнис. Вие сте доста самоуверени и сигурни дека ве очекува успех.

ЉУБОВ: Не коментирате, но однесувањето на партнерот ви пречи. Таа се однесува како да треба да изберете помеѓу неа и вашето семејство.

ЗДРАВЈЕ: Телото е во фаза на ревитализација.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Незадоволни сте од ситуацијата на работа и официјално ја прекинувате деловната соработка без намера некогаш да ја обновите.

ЉУБОВ: Во случај да бидете слободни, нема индикации за какво било случување на емотивно поле. Се заклучувате во куќа и не се дружите со луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Гениталиите се загрозени.

РИБИ

РАБОТА: Вие сте многу задоволни од деловната и финансиската состојба. Двете се стабилни, а вие уживате во посветеноста и чувството дека можете да постигнете сè.

ЉУБОВ: Вие сте прилично љубоморни и посесивни. Не успевате да се контролирате и да направите поголема непријатна љубоморна сцена за вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote