in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 АВГУСТ: Работата ви оди без проблеми, но ве очекува вистинска драма на љубовно поле – пазете се од љубомора Ракот ќе има благи несогласувања со претпоставените, Стрелецот среќен во животот

Овен

Работа: На типичните овни им претстои солиден ден, за, иако не се многу задоволни од постигнатото, успешно да ги завршат обврските што ги започнале.

Љубов: Добар период е за дружење, излегување, забава и уживање. А некои можеби планираат и одат на патување во странство.

Здравје: Многу добро.

Бик

Работа: Повеќето Бикови ќе имаат многу работа овој петок, што пред се ќе се одрази на полето на енергијата. Поголемиот дел од времето ќе го губите на прашања поврзани со документацијата, како некои работи да се натрупале и сега треба да се справите со нив.

Љубов: Обидете се да избегнувате да зборувате за некои настани од минатото, оставете го за друг момент. Опуштете се и уживајте во моментот.

Здравје: Можна главоболка.

Близнаци

Работа: Многу е реално без поголеми проблеми да ги остварите сите најважни деловни задачи што си ги поставивте за овој работен ден, особено ако се во прашање итни договори или соработки.

Љубов: Денеска не е многу препорачливо да влегувате во екстра комплицирани ситуации на полето на љубовните врски, ако е можно сè решите преку отворен разговор.

Здравје: Можна несоница.

Рак

Работа: Обидете се да избегнете потенцијални вербални конфликти со претпоставените или соработниците така што ќе бидете смирени и опуштени, ова е единствениот начин да избегнете стрес и иритација.

Љубов: Ако нешто ве мачи и е поврзано со партнерството – обидете се да им го објасните вашиот проблем на пријателите и слушнете некој совет.

Здравје: Бидете физички поактивни.

Лав

Работа: Повеќето типични Лавови денес би можеле да ги завршат своите деловни обврски за оваа работна недела без никакви пречки или проблеми.

Љубов: Средбата со интересна личност од блиското минато може да го запали пламенот на страста во вас и да поттикне планина од емоции.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

Девица

Работа: Ви претстои сериозен деловен потфат, а некои Девици би можеле да очекуваат соодветни заслуги во вид на напредување на хиерархиската скала.

Љубов: Денес би можеле да очекувате поголема иницијатива од саканата личност која е малку нетрпелива.

Здравје: Одморете се доволно.

Вага

Работа: Вашите деловни резултати во текот на овој петок би можеле да ги забележат и колегите и претпоставените со кои очекувате сосема пристојна соработка.

Љубов: Периодот пред вас е многу погоден за уживање, но обидете се да не претерате со хедонизам и ноншалантен пристап кон врската.

Здравје: Метеоропатски реакции.

Шкорпија

Работа: Некои нови деловни можности би можеле да се отворат за типичните Скорпии денес, бидејќи може да ве контактира личност од минатото.

Љубов: Доброто расположение би можеле да го зачините со убави моменти со саканата личност. Уживајте.

Здравје: Внимавајте на исхраната.

Стрелец

Работа: Солиден ден е пред повеќето Стрелци за да ги завршите бројните започнати обврски навреме и со чувство на задоволство.

Љубов: Искористете ги сите ваши адути за заведување доколку сакате да го привлечете вниманието на личност со која сте љубени веќе некое време.

Здравје: Многу добро.

Јарец

Работа: Сè уште сте на некој начин во преден план, ако не е потребно не е на место малку да се повлечете.

Љубов: Саканата личност поттикнува добро расположение и позитивни вибрации кај вас. Искористете го максимумот и уживајте во убавите моменти.

Здравје: Можна забоболка.

Водолија

Работа: Ве очекува прилично релаксиран работен ден со Водолијата без поголеми турбуленции и предизвици. На крајот, внимавајте повеќе со вашите финансии.

Љубов: Понатамошниот развој на ситуацијата на љубовен план зависи од вашите постапки.

Здравје: Можни респираторни инфекции.

Риби

Работа: Во петок, типичните претставници на Рибите можат да очекуваат неколку пријатни изненадувања, пред се од нивните најблиски деловни соработници. Уживајте во опуштена работна атмосфера.

Љубов: Во текот на денот ќе имате солидни астролошки услови за барем едно интересно ново познанство. Уживајте, дури и ако тоа е само обичен флерт.

Здравје: Можни алергиски реакции на кожата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote