in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 АВГУСТ: Се чувствувате добро во вашата кожа! Овните постигнуваат успех во бизнисот, Лавовите уживаат во љубовта, Водолиите ги очекува турбулентен период

ОВЕН

Можете да очекувате дека ќе можете да ги реализирате вашите планови во наредниот период и да постигнете помал напредок. Направете напор да создадете позитивна атмосфера со вашата сакана. Внимавајте на сообраќајот.

БИК

Постојано сте напнати и вашето расположение има многу негативно влијание врз ситуацијата во деловното опкружување. Подготвени сте да се посветите што е можно повеќе на личноста за која се грижите. Најдете повеќе време за спиење.

БЛИЗНАЦИ

Можете да очекувате подобро да комуницирате со претпоставените и полесно да стигнете до добри работни места. Фантазирате за личност што неодамна сте ја запознале, но не сте сигурни како да и пристапите. Можна е главоболка.

РАК

Препорачливо е да се грижите за вашите трошоци во текот на денот. Се двоумите и не сте сигурни која личност да ја изберете за себе. Имате два различни додворувачи и секој ви е интересен на свој начин. Чувствителен нервен систем.

ЛАВ

Добивате можност да заработите подобри пари и со задоволство ќе ги искористите. Ве очекува поволен период за работа. Пред вас е многу поволен ден за емоции. Со саканата личност, ќе ги остварите вашите желби. Ве следи вкочанетост.

ДЕВИЦА

Ќе успеете во вашиот бизнис. Во принцип, се соочувате со период во кој можете да имате позитивни решенија во оваа област. Денес не очекувајте премногу на љубовно поле бидејќи не е добар ден за вас. Проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Ќе успеете да ги решите проблемите што ги имавте во оваа област. Пред вас е фаза во која се можни позитивни решенија. Обрнете внимание на комуникацијата со саканата личност. Можни се чести расправии. Одморете се што е можно повеќе.

ШКОРПИЈА

Доколку ја прифатите новата деловна понуда, ќе можете да постигнете поголем напредок во оваа област. Ве очекуваат позитивни настани со личноста за која се грижите. Искрено ќе се препуштите на тоа. Се чувствувате добро во вашата кожа.

СТРЕЛЕЦ

Прилично сте нервозни и не успевате да ја прикриете несигурноста што ја имате кога станува збор за вашето деловно поле. Ако сте слободни, ве очекува познаник кој многу лесно би можел да ве доведе до врска. Ве следат хронични проблеми.

ЈАРЕЦ

Имате правилен став за деловната ситуација во која се наоѓате и денес е добар ден за да донесувате нови одлуки на ова поле. Време е конечно да и дозволите на лицето што ви се допаѓа да знае како се чувствувате. Грижете се за вашата исхрана.

ВОДОЛИЈА

Ве очекува многу турбулентен период во кој ќе имате бројни деловни промени. Успешно ќе го надминете лошиот период што го имавте со саканата личност. Задоволни сте затоа што љубовта се уште освојува се. Проблеми со стомакот.

РИБИ

Патувањето што сте го планирале нема да ви биде многу корисно, на крајот ќе имате непотребен трошок. Можни се нови љубовни познанства како и проблеми доколку веќе имате партнер. Мали проблеми со дишните патишта.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote