in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ДЕКЕМВРИ: Рибите да се грижат за психичката состојба, Лавот го чека шаренолика работа, а НИВЕН ВАЖЕН ДОГОВОР Хороскопот за 5 декември 2023 година предупредува многу знаци да се грижат за својата психичка состојба.

Овен

Работа: Постојат сите предуслови типичните претставници на Овенот да ја започнат новата работна недела на одличен начин, со силно деловно темпо и ефикасна реализација. Можни се нови деловни зделки.

Љубов: Обрнете повеќе внимание на партнерот, разговарајте повеќе и најдете нови модели за следната фаза од вашата врска.

Здравје: Пазете се од настинки, вирусни инфекции.

Бик

Работа: Информациите кои многу се менуваат ви доаѓаат на самиот почеток на неделата. Промената на плановите и ненадејните пресврти ќе ве принудат во сосема поинаква насока, не нужно на полошо.

Љубов: Што се однесува до љубовната сфера, треба да се потрудите нервозата и незадоволството од работата да ја пренесете на саканата личност.

Здравје: Освен нервозата, нема други причини за грижа.

Близнаци

Работа: Почетокот на неделата на терен ветува зголемен обем на работа и обврски. Имате многу енергија и треба да ја насочите во вистинската насока, можете да постигнете многу и да бидете задоволни од резултатите.

Љубов: Слободните Близнаци се во период кога убаво се забавувате и не размислувате за сериозни приказни. Уживајте.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

Рак

Работа: На почетокот на неделата не брзајте да разговарате, дајте некои изјави, почекајте го вистинскиот момент. Проверете ги сите информации што стигнуваат до вас повеќе од еднаш.

Љубов: Неопходно е нешто да се промени, за да се разбие воспоставената рутина и монотонија во која сте западнале.

Здравје: Лоша циркулација.

Лав

Работа: Се наоѓате во период кој е шарен на деловен план, но чувствувате дека губите премногу време на некои непотребни ситници, почнувајќи од документација, а завршувајќи со комуникација.

Љубов: За Лавовите во емотивните врски ќе биде вистина дека мора да ја насочите врската со партнерот во насока која вам ви одговара.

Здравје: Многу добро.

Девица

Работа: Денеска многу ќе брзате, можно е да заостанете со некои обврски и сега на секој начин ќе се трудите да ја доведете работата до крај.

Љубов: Во врска со случувањата во сферата на љубовните врски, внимавајте на недоразбирањата и избегнувајте долги дискусии и дебати со саканата личност.

Здравје: Можни болки во рацете и нозете, внимавајте на физичките повреди.

Вага

Работа: На почетокот на новата работна недела, Вагите можат да бидат оптоварени со туѓи мислења. Пред вас е деловна недела во која ќе имате лоша комуникација со колегите, внимавајте на односот со претпоставените, бидејќи може да има напнати разговори.

Љубов: Некој што веќе го познавате, можеби долго време, ќе стане исклучително активен и ќе ви го покаже својот интерес.

Здравје: Многу добро.

Шкорпија

Работа: На моменти ќе ви се чини дека колку повеќе брзате, толку повеќе имате кочење и странични пречки. Нема причина за грижа, пред се поради фактот што протокот на работната енергија треба да биде силен, па со добра организација нема никакви пречки на полето на работата кои не можете да ги надминете.

Љубов: Зафатени припадници на знакот Скорпија, еве совет за вас – размислете пред да дејствувате или да кажете нешто за што подоцна ќе зажалите. Неделата што претстои е во духот на преиспитување на партнерските односи.

Здравје: Многу добро.

Стрелец

Работа: Колку и да се трудите и да останете смирени, денес нема да можете да се договорите со деловните партнери и соработници.

Љубов: Обидете се да не ја испровоцирате саканата личност, но и да не правите драстични потези.

Здравје: Нервоза, стрес.

Јарец

Работа: Може да ве притиснат кратки рокови да ги завршите деловните обврски, но ќе имате доволно сила и волја да завршите се на време.

Љубов: Во текот на овој ден двајцата ќе функционирате подобро од вообичаено. Уживајте.

Здравје: Можни алергиски реакции.

Водолија

Работа: Голема нервоза и напнатост во деловниот сегмент на почетокот на оваа недела ќе ги придружува повеќето Водолии, бидејќи ништо нема да оди како што сте замислиле, а очекувајте големи промени и несогласувања и во деловните партнерства.

Љубов: Можеби чувствувате дека саканата личност ве притиска, другата страна ќе мисли дека вие ја притискате. Обидете се помалку да се расправате.

Здравје: Стресот, напнатоста, може да ви предизвикаат главоболки.

Риби

Работа: На почетокот на новата работна недела, личноста родена во астролошкиот знак Риби очекува многу работа, но уште повеќе потенцијални вербални недоразбирања со претпоставените и соработниците.

Љубов: Слободни Риби имате можности, имате можности, имате и оние кои се заинтересирани за вас. Време е да се движите.

Здравје: Внимавајте на психофизичкото преоптоварување.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote