in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ФЕВРУАРИ: Ве очекува возбудлива авантура! Овенот го чувствува притисокот, Девицата запознава некој нов.

Овен

Работа: Овој ден може да биде обележан со несогласувања во односот со претпоставените. Ќе бидат потребни дополнителни прилагодувања.

Љубов: Атмосферата во приватниот авион ќе ја сочинуваат важни одлуки и решенија внатре во семејството. Притисок на дополнителни обврски во куќата.

Здравје: Главоболка.

Бик

Работа: Овој период ќе биде одбележан со службени патувања и успешни, но доста тешки преговори. Потпишување важен договор.

Љубов: Може да настанат тешкотии во семејството во врска со некој постар член. Ќе бидете во позиција да помогнете.

Здравје: Солидно.

Близнаци

Работа: Денеска успешно ќе го надминете проблемот на работа. Ве очекува деловен разговор со вредна личност, но ќе се договорите.

Љубов: Ново запознавање со многу атрактивна личност преку работа и бројни авантури ќе го одбележи овој ден.

Здравје: Алергии.

Рак

Работа: Може да реагирате бурно на коментарот на колегата. Пред вас е работа на нов проект.

Љубов: Раковите знаат да бидат пораздразливи од вообичаено. Партнерот може одеднаш да покаже нова страна на неговата личност која досега не ја видел.

Здравје: Вознемирен стомак.

Лав

Работа: Денешните аспекти придонесуваат за подобар увид во деловната ситуација. Ќе одлучите да ја прекинете соработката со некој соработник.

Љубов: Обидете се да поминувате што повеќе време со партнерот. Во спротивно можни се расправии и кавги.

Здравје: Болка во вратот.

Девица

Работа: Започнувањето на нов, прилично тежок проект може да ви донесе голем чекор напред во кариерата. Тоа ќе биде голем предизвик за вас.

Љубов: Богатиот социјален живот носи можност да запознаете нова личност која ќе ви се допадне на прв поглед.

Здравје: Нервоза.

Вага

Работа: Денешните аспекти ќе ви донесат нова деловна можност и одлична шанса да добиете подобра работна позиција.

Љубов: Веќе подолго време ви се додворува личност од работа. Во искушение сте да влезете во тајна врска и покрај се.

Здравје: Одморете повеќе.

Шкорпија

Работа: Ненадеен сплет на околности денес може да ви го забави темпото на деловно работење. Можно е ненадејно заминување на службено патување.

Љубов: Обидете се да му посветите повеќе време на партнерот. Во спротивно, ќе предизвикате големи сомнежи кај партнерот.

Здравје: Добро.

Стрелец

Работа: Транзитот на Венера преку Близнаците, вашето поле на комуникација, заедно со другите аспекти ви носи проширување на кругот на соработници.

Љубов: На забава ќе запознаете многу интересна личност. Близнаците можат да бидат фатални за вас.

Здравје: Добро.

Јарец

Работа: Важно е денес да се посветите на реализација на една многу важна и иновативна бизнис идеја. Ве очекува успех преку креативни решенија. Финансиска добивка.

Љубов: Слободните Јарци можат да запознаат нова интересна личност во знакот Девица или Бик.

Здравје: Нервоза.

Водолија

Работа: Позицијата на Марс и Меркур во Рак ви носи успех во деловните преговори. Сепак, денес можете да дознаете за манипулациите на некои соработници.

Љубов: Водолијата очекува ново познанство со личност во знакот Лав. Возбудлива авантура.

Здравје: Вртоглавица.

Риби

Работа: Нова деловна можност може да биде во рамките на работата во странство. Тоа ви носи финансиска добивка.

Љубов: Денеска планетите најавуваат ново познанство, средба со личност која може да го одбележи вашето ново поглавје на љубовниот план.

Здравје: Главоболка.

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote