in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ФЕВРУАРИ: Близнаци, смирете ги страстите и водете грижа за финансиите

ОВЕН

РАБОТА: Бидете внимателни и мудри во управувањето со парите, за да не нанесете штета на несовесните потези.

ЉУБОВ: Оние кои се во брак имаат кавга за семејството, па ако сте иницијатор, сметајте до десет.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте да не претерувате со пороци, вашиот имунитет е ослабен.

БИК

РАБОТА: Проблемите на работа ја намалија вашата волја и желба за нови деловни докази.

ЉУБОВ: Срамежливи сте и несигурни. Кога сакате некого, лојалноста е она на што вашиот партнер може да смета безрезервно.

ЗДРАВЈЕ: Проверете ја тироидната жлезда.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ако сте во приватна деловна активност, обидете се да ги чувате книгите во ред за да немате проблеми со финансиски инспекции.

ЉУБОВ: Не ви се допаѓа знаењето што некој друг го избира или одлучува во ваше име. Смирете ги страстите што врие.

ЗДРАВЈЕ: Имате проблем со варењето.

РАК

РАБОТА: Би било добро да се потпрете повеќе на вашата интуиција. Колку сте успешни во реализацијата зависи од тоа колку сте интуитивни во однос на ситуациите и работите што се случуваат околу вас.

ЉУБОВ: Во вас има потреба од флерт, еротизам и емоции. Заведувајте со стабилност, чистота и сигурност, а тоа се квалитети што треба да се негуваат без оглед на возраста.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со зглобовите.

ЛАВ

РАБОТА: Вашите пријатели се исклучително kindубезни кон вас и нивниот совет и поддршка може да бидат многу важни.

ЉУБОВ: actе се однесувате хаотично во текот на денот. Веднаш сте тажни, потоа сте полни со енергија, а потоа лути – сакате да се карате со вашето семејство, вашиот партнер и на работа.

ЗДРАВЈЕ: Чувствителност на цервикалниот ‘рбет.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Овој ден е исклучително поволен за вас кога станува збор за кариера и финансии. На работа постои личност која ве мотивира да бидете подобри.

ЉУБОВ: Отсекогаш сте знаеле да сакате. Некако, детски, спонтано, без многу размислување, заведувате и најнезаинтересирана личност.

ЗДРАВЈЕ: Нервната напнатост ви создава помалку проблеми.

ВАГА

РАБОТА: Заработката од работа ќе се зголеми, но не заработувајте пари како императив. Тој ќе дојде сам, без ваша прекумерна посветеност.

ЉУБОВ: Не плашете се од емоциите и од она што го чувствувате за да не направите непријател некој што ве сака и почитува.

ЗДРАВЈЕ: Опкружете се со луѓето што ги сакате.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Она што може да ве ограничи се правилата и клишеата што ги поробувате. Овие правила служат за да не направите грешка и да доживеете критика што е катастрофа за вас.

ЉУБОВ: Го потиснувате она што го чувствувате и се обидувате да му ја објасните својата состојба на вашиот партнер на рационален начин, но не можете да го направите тоа.

ЗДРАВЈЕ: Хронични проблеми.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Опуштете се, бидете секојдневни и уживајте во работата што ја работите. Сега треба да донесете некои важни одлуки.

ЉУБОВ: Премногу размислувате и ја кршите главата дури и поради некои ситници, обидувајќи се на сè да додадете печат на вашата филозофија, бидејќи во вас се води борба помеѓу разумот и чувствата.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со очите.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Очекувајте значајна средба со пријател кој ќе ви каже работи што не ви се допаѓаат во моментот. Не доживувајте премногу лично, но обидете се да прифатите критики и предлози и да ги елиминирате грешките во бизнисот.

ЉУБОВ: Она што никогаш не сте знаеле како да го сторите е последно, затоа што на сè ви е здодевно брзо и сакате да го промените.

ЗДРАВЈЕ: Потребна ви е поголема физичка активност.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Сега ќе можете значително да влијаете на вашиот деловен статус и кариера, а со тоа и да ги зголемите вашите средства.

ЉУБОВ: Љубомора и постојани дискусии за неважни работи може да доведат до голем раздор во врската.

ЗДРАВЈЕ: Можно е забоболка.

РИБИ

РАБОТА: Сега се првите знаци на нешто ново и подобро, и зависи од тоа како ќе започнете сега, како ќе се развиваат бизнисот и финансиите во иднина.

ЉУБОВ: Ќе мора да ги почитувате барањата на вашиот партнер или да размислите за развод. Добронамерните совети доаѓаат од пријател.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со несоница.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote