in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ЈАНУАРИ: Во љубовта се е во ред! На Водолиите добро им оди, Рибите се уморни, Биковите тврдоглаво се обидуваат да стигнат до целта

ОВЕН

Работа: За очекување е повеќето Овни да се забавуваат со конкретизирање на некои од претходните деловни идеи и да преземат одредени чекори кон таа цел.

Љубов: Атмосферата на уживање во дружењето и излегувањето со драги пријатели би можела да ве задоволи и во текот на овој ден.

Здравје: Метеоропатски реакции, можна главоболка.

БИК

Работа: Доста е солиден ден за Биковите да ги доведат до крај поставените обврски без некој поголем напор.

Љубов: Незадоволството од љубовта може успешно да се реши со трпение и флексибилност. Направете се што можете, но некои работи зависат од другата страна.

Здравје: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Уште еден одличен ден е пред Близнаците, па реално е дека повеќето типични членови на ова соѕвездие се фокусираат на одговорно и совесно извршување на претходно започнатите професионални задачи.

Љубов: Може да очекувате многу интересно познанство на сосема неочекувано место, па еве ги можностите за убава комбинација.

Здравје: Чувствителност на респираторниот систем.

РАК

Работа: Раковите ги очекува релаксиран ден без некои значајни промени, но тоа не значи дека нема да има дополнителна обврска во последен момент.

Љубов: Овој ден би можеле да очекувате многу предизвици во љубовната сфера доколку сретнете некоја стара љубов.

Здравје: Можни проблеми со хормоните.

ЛАВ

Работа: Обврските следат една по друга, а пред Лавовите работниот ден е полн со голем ангажман на деловен план.

Љубов: Астролошките аспекти најавуваат уште еден поволен ден за секакви љубовни постапки проткаени со голема количина на страст. Уживајте.

Здравје: Можна главоболка.

ДЕВИЦА

Бизнис: Промените во некои технички детали може да го направат уредот малку нервозен денес. Покажете доволно трпение и флексибилност.

Љубов: Атмосферата на уживање и страст без многу размислување за иднината ќе доминира овој ден кога љубовната сфера е во прашање.

Здравје: Можни проблеми со дишните патишта.

ВАГА

РАбота: Ден во рамките на постоечките добро познати професионални стандарди ги чека повеќето Ваги. Би можеле да потрошите повеќе време на хоби или друга креативна активност што помалку бара.

Љубов: Ве очекува одличен ден на полето на љубовните врски, каде се очекува да бидете целосно ангажирани и да ги максимизирате позитивните љубовни вибрации.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Со добра организација и почитување на приоритетите, нема причина Шкорпиите да не стигнат до посакуваната цел.

Љубов: Денеска на љубовен план ве очекува опуштен ден без позначајни пресврти.

Здравје: Внимавајте на редовна и правилна исхрана.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Пред повеќето типични Стрелци е уште еден многу успешен ден за полесно да ги надминат сите препреки на професионален план, кои денес би можеле да бидат пред се поврзани со техничката организација.

Љубов: Потрудете се да не пропуштите лесно добра прилика за квалитетна љубовна приказна со површен и несериозен пристап.

Здравје: Внимателно во сообраќајот.

ЈАРЕЦ

Работа: Ве очекува одличен ден. Важно е да ги решавате тековните деловни прашања што е можно поедноставно, без брзање или форсирање.

Љубов: Астролошките аспекти не се најповолни за големи планови и конкретни акции, но тоа не треба да значи и обврски.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

ВОДОЛИЈА

Работа: За очекување е дека повеќето Водолии ќе се забавуваат со конкретизирање на некои од претходните деловни креативни идеи и ќе преземат одредени чекори кон таа цел.

Љубов: Сè уште би можеле да уживате во дружењето, излегувањето, флертувањето и секојдневните приказни со нови луѓе. Изборот е твој.

Здравје: Можна чувствителност на урогениталниот тракт.

РИБИ

Работа: Солиден работен ден е пред повеќето Риби и сите најважни професионални параметри треба да останат во постоечките рамки. Само напред.

Љубов: Добар ден е за стекнување нови познанства, па можете да уживате во добра и неформална комуникација.

Здравје: Метеоропатски реакции.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote