in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 ЈАНУАРИ: Бикови, партнерот не сака да се кара, не бидете тврдоглави

ОВЕН

РАБОТА: Имате слаба комуникација со соработниците. Не успевате да постигнете договор што е многу важен за вас.

ЉУБОВ: Уживате во стабилна врска. Не забележувате дека вашиот партнер не е целосно отворен кон вас.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

БИК

РАБОТА: Ве очекува пократко службено патување. Иако ќе се борите за своите цели, нема да можете целосно да ги реализирате.

ЉУБОВ: Вие сте доста тврдоглави и непопустливи. Вашиот партнер не сака да се кара и свесно ви попушта.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана. Можно е труење.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Ве чека прилив на пари. Имате разговор со вашиот претпоставен каде зборувате за проблеми на работа.

ЉУБОВ: Фантазирате за брак. Се надевате дека партнерот ќе ве изненади со предлог брак. Тој не размислува за брак.

ЗДРАВЈЕ: Бубрезите се чувствителни.

РАК

РАБОТА: На работа, има потешкотии за кои мислите дека лесно ќе ги решите, но на крајот излегува дека нема.

ЉУБОВ: Вие сте прилично посесивни кон партнерот. Тој го знае ова криејќи од вас комуникација со други луѓе.

ЗДРАВЈЕ: Притисокот е проблематичен.

ЛАВ

РАБОТА: И покрај тоа што сте многу упорни, па дури и тврдоглави, не успевате да ги решите деловните проблеми.

ЉУБОВ: Не сте задоволни од врската и имате слаба комуникација со партнерот. Избегнувате состанок затоа што не се грижите за него.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Ве чекаат многу проблеми на работа. И покрај големите напори, нема да можете да ги решите.

ЉУБОВ: Не сте расположени за дружење, но партнерот се обидува да ви го подигне расположението и да ве опушти.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА

РАБОТА: Ако се занимавате со приватен бизнис, ќе имате проблеми во областа на парницата, односно ќе се донесе решение на ваша штета.

ЉУБОВ: Задоволни сте од врската, но сте загрижени за финансиите. Поради грижи, нема да бидете целосно посветени на партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од алергии.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Бизнисот стагнира, а финансиите се лоши. Вие сте многу загрижени што не можете да започнете бизнис и финансии.

ЉУБОВ: Партнерот има свои грижи и затоа не сакате да го оптеретувате со вашите сопствени проблеми.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со реума.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Вие сте многу вредни и амбициозни. Фокусирани сте на работа. Имате впечаток дека ништо не може да ве спречи да ги постигнете своите цели.

ЉУБОВ: Загрижени сте за лоша финансиска состојба и затоа не сте целосно посветени на партнерот кој тоа го очекува од вас.

ЗДРАВЈЕ: Обрнете внимание на вашата исхрана.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Бизнисот стагнира. Се плашите дека оваа фаза ќе трае подолго. Вие се прашувате за нова работа преку пријател.

ЉУБОВ: Расположени сте за љубов, но не и партнерот. Тој има проблеми на прво место, па затоа не може да се опушти.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од студот.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Воспоставувате комуникација со странци. Вие сте задоволни од тоа како тие се развиваат и се надевате на долгорочна соработка со нив.

ЉУБОВ: Задоволни сте од односот со партнерот. Тој е свесен за вашето незадоволство и се обидува да го разбуди вашиот оптимизам.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со притисокот.

РИБИ

РАБОТА: Направете долгорочни деловни планови. Интуицијата ви кажува дека ќе бидете успешни и дека ќе бидете задоволни. .

ЉУБОВ: Генерално сте задоволни со вашиот брак, но сте свесни дека вашиот партнер минува низ тежок деловен период.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote