in

СлаткоСлатко

ДЕНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 МАРТ: Денеска е магичен ден! Сè што ќе замислите може да се оствари! Вагата среќна, Јарецот уморен, Стрелецот нервозен, Бикот успешен

Овен

Работа: Со добра организација и комуникација, повеќето Овни денес можат да балансираат некои рекреативни активности и неколку вредни деловни аранжмани.

Љубов: Доколку имате приговори и причини за незадоволство од однесувањето на љубовната личност, би било паметно да ја одложите дискусијата за друг ден.

Здравје: Спијте доволно.

 

Бик

Работа: Биковите треба да избегнуваат големи и големи ветувања, како и да ги проверуваат новите деловни информации.

Љубов: На полето на љубовта ве очекува прилично добра атмосфера за да ги подигнете постоечките партнерства на повисоко ниво со вашиот дополнителен ангажман.

Здравје: Можна несоница.

 

Близнаци

Работа: Типичните Близнаци денес првенствено треба да се забавуваат со остатокот од психата и главата, иако чекаат дополнителна бреинсторминг поради можните комплицирани вести.

Љубов: Нови сигнали и убави љубовни вибрации би можеле да допрат до вашето срце денес. Би било добро да се направи конкретен потег.

Здравје: Многу добро.

 

Рак

Работа: Многу добри околности и резултати може да очекуваат повеќето Ракови, доколку денес ги насочат своите активности на соработка со луѓе поврзани со странство.

Љубов: Во љубовниот авион ве очекува мирен и опуштен ден. Не е лош ден за патување некаде.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Лав

Работа: Сепак, не форсирајте ништо оваа сабота, денес е важен и балансот меѓу обврските и одморот. Посветете се на некаква рекреација, ќе ви треба енергија за во иднина.

Љубов: Потенцијалниот вишок на време и енергија треба да го насочите кон љубовното поле, бидејќи ве чекаат неколку интересни познанства.

Здравје: Многу добро.

 

Девица

Работа: Доколку нешто остане недовршено од претходниот период, добар ден е да го завршите и остатокот од времето да го поминете на одмор.

Љубов: Бидете спремни на компромиси доколку наидете на неосновани критики од саканата личност.

Здравје: Пад на енергија, одморете се доволно.

 

Вага

Работа: Можно е да добиете интересна деловна понуда за соработка која вреди да се размисли.

Љубов: Искористете ги поволните околности и израдувајте ја саканата личност со излегување, можеби шопинг.

Здравје: Одлично.

 

Шкорпија

Работа: Скорпиите оваа сабота би можеле да ја посветат на некое хоби или да уживаат во некоја спортска активност и на тој начин да се ослободат од насобраниот стрес.

Љубов: Оние кои се задоволни од моменталната ситуација во љубовниот живот нема да имаат причина за грижа, а оние кои би сакале да променат нешто поповолни околности допрва доаѓаат.

Здравје: Бидете физички активни.

 

Стрелец

Работа: Најголем дел од активностите во текот на овој ден, повеќето Стрелци би можеле да се фокусираат на проширување на кругот на деловни соработници и отворање на вратата за поамбициозни проекти.

Љубов: Можно е да ви се додворува личност од деловното опкружување, која е многу повозрасна по возраст.

Здравје: Одлично.

 

Јарец

Работа: Солиден ден им претстои на Јарците кои сакаат успешно да го завршат претходниот деловен циклус. Не брзајте да започнете нови идеи и да ги наметнувате своите ставови, иако денес ве очекува многу комуникација.

Љубов: Ви претстои одличен ден доколку сте решиле да посветите повеќе внимание и време на личноста која ви се допаѓа. Уживајте.

Здравје: Избегнувајте нагли физички движења.

 

Водолија

Работа: Пред водолиите е солиден ден да се одморат од обврските, и да се посветат себеси и активностите во кои уживаат.

Љубов: Искористете го денот и изненадете ја саканата личност со подарок или друг знак на внимание. Потребни ви се повеќе заеднички и релаксирачки моменти.

Здравје: Нема значајни предупредувања.

 

Риби

Работа: Овој ден може да им донесе и добри резултати на типичните Риби и повеќе причини за задоволство, само со многу расфрлана енергија на случајните обврски што ги очекуваат.

Љубов: Раздвижете се и бидете иницијатори за некој убав љубовен настан денес. Изненадете ја личноста за која се грижите со нешто, бидете среќни и расположени.

Здравје: Чувствителност на грлото, избегнувајте газирани пијалоци.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote