in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 5 МАРТ: Лавовите очекуваат промени на работното место, Шкорпиите имаат опасна конкуренција

ОВЕН

РАБОТА: Вие сте прилично оптимист, расположен за комуникација, за правење нови деловни планови. Успешни сте во тоа.

ЉУБОВ: Брачниот другар тајно флертува на работа, а вие не сте свесни за тоа. Флертувањето не го загрозува вашиот брак.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

БИК

РАБОТА: Успешни сте, имате силна интуиција и самата работа ви носи многу задоволство. Можно е пократко патување или контакт со странци.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија. Главниот проблем е што или вие или другата страна сте зафатени. Не престанувате да фантазирате за личноста за која станува збор.

ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со хормоните.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: На работа сè оди според планот. Вредни сте, одговорни, ги држите сите жици во ваши раце.

ЉУБОВ: Ве чека разговор со партнер. Темата е или патување во странство или преселување во друга земја.

ЗДРАВЈЕ: Здравјето е стабилно.

РАК

РАБОТА: Ве очекуваат деловни состаноци и комуникација. Отворени сте за нови идеи, прилагодливи, оптимистички и успешни.

ЉУБОВ: Емотивно, не сте задоволни од бракот. Фантазирате за идеалниот партнер за да ги задоволите вашите емотивни потреби.

ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЛАВ

РАБОТА: На работа ве очекуваат промени за кои не сте подготвени. Упорно се борите против нив, но без успех.

ЉУБОВ: Задоволни сте од бракот, но не сте свесни дека вашата сакана има тајна комуникација со тајна симпатија.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со циркулацијата.

ДЕВИЦА

РАБОТА: На работа ве чека поголем проблем што не успеете да го решите. Проблемот датира од минатото и вие свесно го избегнувавте долго време.

ЉУБОВ: Поради деловни проблеми, не се посветувате целосно на саканата личност. За среќа, таа има разбирање за вас.

ЗДРАВЈЕ: Коските се чувствителни.

ВАГА

РАБОТА: Задоволни сте од деловната состојба. Вие сте креативни, знаете со кого работите и што точно сакате да постигнете.

ЉУБОВ: Уживате во таен флерт на работа. Не сте сигурни дали води некаде или не, но најважно за вас е да се чувствувате добро.

ЗДРАВЈЕ: Телото е во фаза на регенерација.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Немате најдобра соработка со странски партнери. Ви се чинат несериозни, а тоа ви ствара одбивност.

ЉУБОВ: Вие сте прилично сигурни во саканата личност, иако има некоја личност која се обидува да ја заведе. Вие не сте свесни за тоа.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Ве чека пократко службено патување. И покрај отпорот кон патување, ви прилега солидно.

ЉУБОВ: Ве чека комуникација со партнер на тема пократко патување. И двајцата би уживале да се релаксирате во различно опкружување.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Ве чека нова деловна понуда, која ви се чини примамлива. Единствениот проблем е што не сте подготвени за промени.

ЉУБОВ: Областа на тајна или платонска љубов е активирана. Во принцип, не сте некој што е склон кон такви односи, но сега вашите емоции функционираа.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Ве очекуваат деловни предизвици кои ќе можете да ги надминете благодарение на прилагодувањето и упорноста.

ЉУБОВ: Пред вас е интересно познатство. На почетокот, ќе бидете воодушевени од интересната комуникација со новата личност.

ЗДРАВЈЕ: Пазете се од повреди.

РИБИ

РАБОТА: Уживате во работата. Вие сте креативни, прилагодливи, успешни. Уживате да ги реализирате своите способности преку работа.

ЉУБОВ: Вие сте заљубени. Врската е или тајна или платонска по природа, но тоа воопшто не ве вознемирува. Уживате во богатството на емоции.

ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote