in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 АПРИЛ: Денес послушајте го срцето!Ракот е осамен, Бикот е успешен, Лавот е среќен, Девицата е зафатена, Јарецот е тврдоглав

ОВЕН

Се соочувате со сериозни тешкотии ако водите приватен бизнис. И покрај вашите напори, нема да можете да ги надминете. Емоциите ви помогнаа и вие инсистирате на интензивно дружење со партнерот. Здравјето е стабилно.

БИК

Бизнисот оди подобро отколку што очекувавте. Тоа ви дава доза на самодоверба за да имате впечаток дека можете да направите што било. Се обидувате да доминирате во другата половина, но таа не ви дозволува. Се чувствуваш добро.

БЛИЗНАЦИ

Ве чека конфликт со соработник. Свесни сте дека вашата врска е од тамички тип, па затоа сте подготвени за дебата. Имате таен интерес за личноста со која сте пријатели. Бубрезите и главата се многу чувствителни.

РАК

Добивате деловна понуда што ви се чини примамлива, па веднаш ја прифаќате. Расположението кон вашата сопруга варира од тоа што не можете да го извлечете од такт без него. Здравјето е одлично.

ЛАВ

Благодарение на врските, добивате доверливи информации што ви овозможуваат убедливо да доминирате во вашата работа. Пред вас е ново запознавање со пријатна, страсна и разнишана личност. Притисокот е подложен на осцилации.

ДЕВИЦА

И покрај постојаните обиди за нивно решавање, проблемите сè уште се присутни на работа. Не ви е јасно зошто сте неуспешни. Односот со емотивниот партнер не се развива на посакуваниот начин. Се сомневате дека тој е вистинската личност за вас. Вие сте лошо расположени.

ВАГА

Вие сте задоволни од тоа како се развива судењето. Интелигентно го насочувате судењето во ваша корист. Врската со брачниот другар е стабилна. Имате впечаток дека сè е под контрола, иако не е така. Главата е чувствителна, особено синусите.

ШКОРПИЈА

Ве чека зголемен обем на обврски. Прилично сте прилагодливи, работите ги правите паралелно и успевате да функционирате во хаос. Задоволни сте од односот со сопругата и напорно работите за неа. Пазете се од инфекции.

СТРЕЛЕЦ

Вашите напори да најдете работа во странство конечно носат резултати во форма на деловна понуда. Го прифаќате без двоумење. Вие сте задоволни од врската, но не сте сигурни како другата половина ќе реагира на вашиот потег. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Контакт со претставници на медиуми ве чека. Оставате впечаток на енергична, самоуверена и сигурна личност. Вие сте загрижени за финансиите, исто како и брачниот другар. Ве чека разговор на оваа тема. Притисокот е нестабилен.

ВОДОЛИЈА

Не успевате да ги реализирате деловните планови поради непланирани тешкотии. Вие сте прилично нервозни поради тоа. Ве чека нов познаник, но другата страна не е заинтересирана да го продолжи пријателството. Обидете се да го зајакнете имунитетот.

РИБИ

Ако сте приватно лице, влегувате во нов деловен проект. Вашите очекувања се огромни, но засновани на реална основа. Емоционалната врска е многу динамична, па се сомневате дали да ја прекинете или не. Можна е инфекција.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote