in

СлаткоСлатко

Дневен хороскоп за 6 август: Проблеми со пари! Овенот има болки со грло, Бикот е склон кон гоење, Шкорпијата добива покачување, Водолијата е склона кон нагли одлуки

ОВЕН

Иако имате нов прилив на пари, не ви е лесно да се справите со сите трошоци што почнаа значително да ве оптоваруваат. Ве чека интересно запознавање со личност која ќе ве задоволи. Можни се проблеми со грлото.

БИК

Многу е веројатно дека ќе ја зголемите заработката во наредниот период. Ќе бидете задоволни од деловните промени. Саканата личност ви дава се што сте сакале да имате и вие сте многу среќни. Склони сте на гоење.

БЛИЗНАЦИ

Ве очекува период во кој нема да ви биде лесно да донесете конечна одлука во врска со деловната ситуација. Се заубивте во личност со која немате претерано честа комуникација. Грижете се за вашите очи.

РАК

Можете да очекувате да добиете нови идеи и нови предлози кои можат да ви бидат од голема корист во областа на работата. Ви се допаѓа личност која на некој начин е поврзана со странска земја. Склони сте кон депресија.

ЛАВ

Обидете се да ја посветите вашата енергија на вашата работа, бидејќи во спротивно ќе имате некои неочекувани компликации на ова поле. Ве очекува интересно познанство. Е бидете задоволни бидејќи се случуваат промени. Се чувствуваш добро.

ДЕВИЦА

Важните состаноци се појавија во последен момент и не можете да ги одложите иако сте преоптоварени со работа. Пред вас е период во кој ќе бидете доста далечни во однос на саканата личност. Грижете се за внесот на вода.

ВАГА

Може да очекувате поволен период за важни судски и формални одлуки што сега лесно ви доаѓаат. Искрени сте со партнерот и нема што да криете, затоа вашата врска е добра. Уживате во спортот.

ШКОРПИЈА

Имате шанса да ја зголемите заработката и позитивно да влијаете на деловното опкружување. По романтичните моменти со саканата личност, имате чувство на исполнетост. Задоволни сте. Крвотокот е чувствителен.

СТРЕЛЕЦ

Наскоро можеби ќе треба да донесете некои нови одлуки кога станува збор за деловното поле. На полето на љубовта, пред вас е фаза во која ќе бидете сигурни како да се поставите. Грижете се за чувствителна кожа.

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате дека ќе имате премногу обврски денес и дека ќе бидете доста исцрпени на крајот од денот. Пред вас е ново познанство со личност која ќе покаже дека би сакала да има нешто постабилно. Би сакале да јадете повеќе овошје.

ВОДОЛИЈА

Склони сте кон ненадејни одлуки кога станува збор за работата, но сепак би било добро овој пат да размислите малку подобро. Се чувствувате некако осамено и сакате нови настани кога станува збор за љубовното поле. Склони сте кон негативни емоции.

РИБИ

Можете да очекувате да го постигнете она што го сакате на ова поле. Вашите планови конечно ќе се реализираат. Ви се допаѓа личноста која ќе покаже интерес за вас денес. Нема здравствени проблеми.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote