in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ДЕКЕМВРИ: Здравјето мора да биде на прво место! Бикот има вишок енергија, Лавот треба да биде поактивен, Стрелецот треба да се грижи за исхраната

ОВЕН

Грижете се за важни трудови, не губи документ. Полето за документи е лошо поставено. Само со заеднички напори ќе можете да ја зачувате врската. Прво треба да дефинирате што сакате. Скратен здив и проблеми со тахикардија.

БИК

Доколку има некаква шанса, обидете се да ја обновите соработката со соработниците од минатото. Целосно сте задоволни од личноста со која сте во врска. Конечно ја постигнавте посакуваната емоционална рамнотежа. Имате вишок енергија. Бидете поактивни, останете повеќе во природа!

БЛИЗНАЦИ

Во текот на денот можете да добиете можност за помал напредок. Се препорачува да го искористите она што ви е дадено. Сега не е време за отпор. Одвојте малку време за да ги разгледате вашите ставови. Имате преголеми очекувања од партнерот. Ве мачат болките во грбот.

РАК

Ако останете премногу пасивни, може да бидете во голема загуба. Време е да ја преземете контролата. Припадничките на овој знак можат да имаат многу интересен ден. Имаш нов, галантен додворувач. Можни помали стомачни проблеми. Одете на гастроентеролог!

ЛАВ

Избегнувајте соработка со Девица, вашите ставови не се поклопуваат. Држете се до старите, доверливи соработници. Полека доаѓате до подобра комуникација со саканата личност. Задоволни сте и верувате во заедничка иднина. Треба да бидете поактивни.

ДЕВИЦА

Поволен ден за завршување на старите работи. Не е добро да започнете нешто ново денес. Решивте овојпат да си дозволите да ве водат емоциите. Го тргаш умот на страна, колку и да ти е тешко. Проблеми со вртоглавица, може да биде притисок.

ВАГА

Обидете се да се фокусирате на сопствениот успех. Немате потреба да им завидувате на другите. Ви треба малку време за да бидете сами. Не сте подготвени да се жртвувате за личност која не ви возвраќа. Држете се настрана од какви било пороци.

ШКОРПИЈА

Продолжувате со истата тактика што ја практикувате со години, бидејќи сте убедени дека тоа ве води до успех. Можни се мали недоразбирања со саканата личност. Ако играте топло и ладно, на крајот ќе бидете повредени. Дигестивни проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Најдобро би било да ја одложите секоја важна работа. Денеска не е добар ден за поголеми деловни потези. Многу лесно можете да ја прекинете емотивната врска од која не сте задоволни. Не сакате да го губите вашето или туѓото време. Внимавајте на исхраната.

ЈАРЕЦ

Поволен ден за сите оние кои се занимаваат со бизнис поврзан со угостителство или храна. Уживате во романтична атмосфера со саканата личност. Имате впечаток дека ништо не може да ви го расипе расположението. Чувствителни бубрези и уринарни патишта.

ВОДОЛИЈА

Успеавте да се справите со многу проблеми. Имате добар, одлучен став и се држите до своите принципи, успехот нема да изостане. Не сум сигурен како да започнете комуникација со една личност. Нервоза и страв од периодот што следи.

РИБИ

Многу поволен и успешен ден за вас. Ќе ја завршите целата работа што сте ја планирале, бидејќи сте полни со енергија и имате јасна цел пред вас. Се препорачува вечерва да излезете некаде со партнерот и убаво да се забавувате. Се чувствувате одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote