in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ФЕВРУАРИ: Лавови, вие сте одлични во љубовта, полни со имагинација, типични романтичари

ОВЕН

РАБОТА: Не потпирајте се на помошта на другите, туку на волјата и одлучноста да се борите за вашето место под сонцето.

ЉУБОВ: Како одминува времето, така и вашата „втора половина“ сфаќа дека е за заљубена во вашата ширина, пријателство и толеранција. Повеќе не и пречат твоите пријателски односи со поединци.

ЗДРАВЈЕ: Намалете го внесувањето слатки.

БИК

РАБОТА: Вашата неодлучност и контрадикторни совети од пријателите малку ќе ве вознемируваат на работа. Потпрете се на вашата интуиција.

ЉУБОВ: Не пресметувајте премногу и размислувајте за работи што не сакате да ви се случат. Во loveубовта бидете отворени и искрени!

ЗДРАВЈЕ: Одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Зајакнете ја вашата волја и верба во доброто и сигурно ќе го привлечете она што ви треба најмногу во овој период, а тоа е нова работа.

ЉУБОВ: Сакате промени од сите видови, но денес ја прифаќате пасивноста како да е нешто сосема нормално. Некој тоа ќе го припише на возраста, некој на зрелоста.

ЗДРАВЈЕ: Погрижете се повеќе за себе!

РАК

РАБОТА: Недостатокот на верба во себе ве доведе во оваа ситуација.

ЉУБОВ: Што се однесува до вашиот контакт со непосредната околина, нема да можете да натерате некој да ве остави сами со договор, убави зборови или финансиско мито.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со притисок и циркулација.

ЛАВ

РАБОТА: Ќе бидете опкружени со толпа луѓе и она што сакате да го направите ќе биде најлесно со помош на пријатели или луѓе од вашиот тим.

ЉУБОВ: Во љубовта сте одлични, полни со имагинација, типичен романтичар, иако оставате сомнеж дека не ја сакате личноста за која сте заинтересирани.

ЗДРАВЈЕ: Можна е инфекција на грлото.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Сегашната позиција исто така укажува на тоа дека можете да очекувате почеток на ново партнерство. Можни се и некои невообичаени, судбоносни, непредвидливи настани, важни за вашата иднина.

ЉУБОВ: Секогаш ве привлекува личност која делува недостапна. Не ви е досадно, но внимавајте да не претерате со тајни, бидејќи на тој начин можете да ја загрозите и најстабилната врска.

ЗДРАВЈЕ: Вртоглавица.

ВАГА

РАБОТА: Никогаш не знаете што може да произведе познаник или пријателство, затоа бидете отворени за сите комбинации.

ЉУБОВ: Ако во моментов имате партнер, вашата врска ќе биде стабилна. Сфаќате дека најважната работа за вас е емоционална безбедност.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за главоболката.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Може да очекувате корист и просперитет од луѓето кои живеат далеку. Не озборувајте никого во вашето деловно опкружување, ако не сакате лицето да го слушне тоа!

ЉУБОВ: Во другата личност гледате вредност што досега не сте ја забележале. Ако сте сами, ве чека нова љубов.

ЗДРАВЈЕ: Зголемете го внесот на калциум и магнезиум.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Фокусирајте се на целта и прифатете ги предизвиците што ви се нудат, бидејќи на овој ден, секој почеток поврзан со работни места или луѓе од странство може да биде подобар отколку што мислите.

ЉУБОВ: Може да очекувате помирување со саканата личност. Подготвени сте повеќе да се посветите на полето на убовта.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со ‘рбетот.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Можно е да имате дискусии со луѓе кои се блиски до вашата деловна активност, затоа бидете внимателни што зборувате и добро измерете ги зборовите.

ЉУБОВ: Ви се допаѓа личност која може на некој начин да биде далеку од вас и таа дистанца ве мачи.

ЗДРАВЈЕ: Грижете се за црниот дроб.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Можно е да запознаете помлада личност, која треба да ви биде корисна во бизнисот. Исто така, може да придонесе за идеи што ќе ве инспирираат да ја завршите работата што ја вршите долго време, на најдобар можен начин.

ЉУБОВ: На работа, би можеле да запознаете интересна личност, која ќе побуди некои други интереси во вас.

ЗДРАВЈЕ: Ослабен имунитет.

РИБИ

РАБОТА: Обидете се да бидете опуштени и не двоумете се да излезете од клишето, а вашите креативни идеи би можеле да бидат многу подобро прифатени отколку што очекувате.

ЉУБОВ: Ако имаше сомнежи во љубовниот живот, сега тие ќе бидат решени. Размислувате за заеднички живот со партнерот.

ЗДРАВЈЕ: Осетливост на уринарниот тракт.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote