in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈАНУАРИ: Здравјето е добро, само средете си го животот! Вагите успешни во љубовта, Бикот успешен во бизнисот, Девицата задоволна, Близнаците опседнати со себе

ОВЕН

Работа: Од вас се очекува да бидете ефикасни и да одговорите на речиси сите професионални задачи поставени денес.

Љубов: Нема потреба ништо да менувате на полето на љубовните врски, бидејќи ве очекува одлично расположение и пријатно изненадување.

Здравје: Спијте доволно.

БИК

Работа: Бидете доволно трпеливи и тактизирани, доколку не сакате да ги расипете инаку многу добрите колегијални односи.

Љубов: Доколку сте задоволни од моменталната љубовна ситуација, уживајте, додека сите останати нека покажат малку повеќе иницијатива.

Здравје: Многу добро.

БЛИЗНАЦИ

Работа: И овој ден не е лош за почеток на реализација на некои од новите идеи, само потрудете се претходно да направите добра организација.

Љубов: Затишјето кое моментално владее во вашето поле на емоции можете да го искористите за да одморите од се и подобро да се подготвите за период на многу поповолни можности.

Здравје: Освен напнатост, нема значајни предупредувања.

РАК

Работа: Потенцијално одличен работен ден е пред Ракот, барем кога станува збор за личниот ангажман на полето на професионалните активности. Само напред.

Љубов: Бидете весели и весели и уживајте во убавата атмосфера и доброто расположение со саканата личност.

Здравје: Многу добро.

ЛАВ

Бизнис: Работната етика на високо ниво им дава на Лавовите одлична основа за зголемен ангажман на полето на професионалните активности, особено кога станува збор за нови деловни договори.

Љубов: Многу претставници на овој знак денес можат да доживеат пријатно изненадување доколку иницијативата на полето на љубовните односи ја препуштат на другата страна.

Здравје: Спијте доволно.

 

ДЕВИЦА

Работа: Без брзање работете напорно за да ги исполните основните поставени обврски, а ќе имате можност да започнете со реализација на нови идеи во следниот поповолен период.

Љубов: Обрнете внимание на ситните суптилности кои се навидум невидливи, но во суштина се многу важни за иднината на вашиот љубовен живот.

Здравје: Многу добро.

ВАГА

Работа: Новите деловни аранжмани ќе бараат некои прилагодувања од повеќето Ваги, но не треба да се грижите премногу за тоа.

Љубов: Би било штета да не се обидете да ја претворите позитивната астролошка клима во конкретни, успешни љубовни потези.

Здравје: Одлично.

ШКОРПИЈА

Работа: Во бизнис планот треба да се очекуваат многу нови предлози, од кои некои се стари, но збогатени со дополнителни елементи, па повелете и започнете барем еден денес.

Љубов: Добар ден е барем една љубовна акција да се спроведе на дело. Уживајте.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Не се препорачува на стрелците да ја форсираат исклучиво својата позиција и да очекуваат реализација на одлуките сега и веднаш, треба да бидете малку пореални.

Љубов: Бидете пореални и кога се во прашање вашите љубовни очекувања, ова е единствениот начин да избегнете потенцијално разочарување.

Здравје: Можни стомачни проблеми.

ЈАРЕЦ

Работа: Атмосферата на деловното небо е претежно поволна и нема причина за ангажман на полувреме, туку напротив, многу пологично е смело да ги грицкате и најголемите професионални грицки. Можно пократко службено патување.

Љубов: Ќе ви треба многу такт во сферата на љубовта, доколку сакате барем да останете на нивото на кое бевте.

Здравје: Многу добро.

ВОДОЛИЈА

Бизнис: Водолијата и денес има многу обврски и големи предизвици на професионален план, но се очекува малку полесен работен ритам.

Љубов: Нетрпеливоста и нетактичноста нема да донесат задоволство на вашиот љубовен план. Потребен ви е поинаков пристап.

Здравје: Би уживале во физичка активност.

РИБИ

Работа: Во суштина, за Рибите нема непремостливи пречки на деловниот пат оваа среда, а причините за можните помали компликации можат да бидат самите тие.

Љубов: Добар дел од вашата позитивна енергија треба да се искористи за некои убави љубовни настани, за заемно задоволство.

Здравје: Одлично.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote