in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ЈУНИ: Ве очекува финансиска добивка и големи промени на деловен план Овните се чувствуваат одлично, Девиците цветаат рози на љубовно поле, Рибите постигнуваат голем успех на работа

Овен

Работа: Вашата област во странство се покажа преку успех во соработка со странски компании. Напредување во кариерата.
Љубов: Ви претстои обнова на комуникацијата со личност која многу ви значела во минатото. Размислете дали сакате да се обидете повторно.
Здравје: Одлично се чувствувате.

Бик

Работа: Напредок во бизнис и финансиски. Посебен успех ги очекува оние кои тргуваат и соработуваат во странство.
Љубов: Врската со партнерот влегува во помирни води. Ви претстои убав и хармоничен период
Здравје: Чувствителност на грлото. Избегнувајте ладни, газирани пијалоци.

Близнаци

Работа: Вашето поле на деловна комуникација и соработка најавува период на просперитет. Ќе го проширите кругот на соработници.
Љубов: Ве очекува важен разговор со партнерот. Планетите ве поддржуваат да го реализирате вашиот план за заедничка иднина.
Здравје: Главоболка, придружена со мигрена.

Рак

Работа: Успешно ќе решите долгорочен правен проблем или ќе можете да ја средите спорната документација. Финансиска добивка.
Љубов: Имате чувство дека партнерот не ве разбира, тоа ви создава незадоволство. Зборувајте за тоа.
Здравје: Настинка, можеби стомачен вирус.

Лав

Работа: Успешна соработка со странство и голем чекор напред во вашите деловни потфати. Финансиски успех.
Љубов: Ново поглавје на љубовниот план. Запознавањето со еден Овен или Вага може да прерасне во сериозна врска.
Здравје: Намалете ја поголемата консумација на алкохол.

Девица

Работа: Успешно ќе ја завршите работата на долгорочен проект. Се очекува да биде потпишан нов договор.
Љубов: Размислувате за основање семејство и многу сериозно ја сфаќате врската во која се наоѓате. Ново поглавје во љубовта.
Здравје: Одлично се чувствувате, многу сте активни, работите на себе.

Вага

Работа: Нови елементи во работната средина или промена на работното место. Можно е подобрување и финансиска добивка.
Љубов: Помеѓу вас и партнерот се запали стар жар. Следува натамошно усогласување на вашата врска.
Здравје: Главоболка, придружена со треска. Можна е силна настинка.

Шкорпија

Работа: Акцентот овој период е ставен на подобрување на финансиската состојба. Успех за сите кои се занимаваат со трговија, туризам и недвижнини.
Љубов: Предизвикот на тајната љубов целосно го зафати вашиот емотивен план. Сепак, пазете се од скандали.
Здравје: Нервоза, напнати сте поради нерасчистени емотивни односи.

Стрелец

Работа: Дојде вистинското време за вас. Напредување во кариерата.
Љубов: Успешно ќе решите стар проблем меѓу вас и партнерот. Следниот чекор е да ја подобрите вашата врска. Почнете и да ја планирате вашата заедничка иднина.
Здравје: Водата се задржува во вашето тело. Консултирајте се со лекар за преглед.

Јарец

Работа: Ве очекува многу важен деловен разговор зад затворени врати. Не влегувајте во ризичен бизнис, особено ако се со сомнителни и непознати лица.
Љубов: Недоразбирања во семејството. Ви претстои предизвик да ги надминете несогласувањата со партнерот.
Здравје: Болка во колената.

Водолија

Работа: Деловната соработка со пријателите може да ви донесе значителен финансиски напредок. Напредување во кариерата.
Љубов: Подобрувањето на квалитетот на врската со партнерот ќе ви донесе задоволство. Се чувствувате емотивно исполнето.
Здравје: Лоша циркулација, особено од периферен тип.

Риба

Работа: Има проширување на полето на кариерата, за вас се најавува голем успех и проширување на деловната соработка. Финансиска добивка.
Љубов: Ќе се зближите со личност која долго време ви се допаѓа. Вечерта ви носи романтичен состанок.
Здравје: Проблем со синусите, чести главоболки. Ќе помогне и вдишувањето.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote