in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 НОЕМВРИ: Не можете да избегате од проблемот! Бикот е преполн со обврски, Вагите имаат потешкотии на работа, Јарецот е посветен на партнерот

ОВЕН

Се потпирате на вашите соработници на кои им верувате. Сепак, треба да бидете малку внимателни и да не им верувате на сите. Може да очекувате промени во расположението кај саканата личност. Се чувствуваш добро

БИК

Имате многу обврски во текот на денот иако не сте планирале. Можно е вашата мотивација да опаѓа. Може да очекувате добар однос со саканата личност, особено ако сте во брак. Нагласен е падот на имунитетот.

БЛИЗНАЦИ

Нема да имате премногу работа. Пред вас е поволен период за одмор или кратко патување. Може да се надевате дека ќе запознаете личност што ви се допаѓа. Пред вас се интересни нови случувања. Транзиторна аритмија.

РАК

Новите случувања на деловното поле ве збунуваат, бидејќи ништо не испадна како што очекувавте. Односот со саканата личност се подобрува и имате впечаток дека се уште има надеж дека ќе бидете задоволни. Грижете се за вашиот стомак.

ЛАВ

Комуникацијата што ја имате со колегите е одлична. Многу сте задоволни од ситуацијата на работа. Не ви е лесно да ги покажете чувствата пред личност која ви се допаѓа. Вие сте прилично срамежливи. Избегнувајте цигари.

ДЕВИЦА

Ве очекуваат добри вести на полето на финансиите. Имате впечаток дека конечно сè се движи многу значајно на ова поле. Отворено ги покажувате чувствата кон вашата сакана и таа ви возвраќа. Внимавајте на внесот на шеќер.

ВАГА

Ве очекуваат помали потешкотии на работното поле. Како да вашиот напредок постојано се одложува долго време… Односот со саканата личност е на прво место. Можни се низок крвен притисок и помали здравствени проблеми.

ШКОРПИЈА

Внимавајте да не претерате со барањата што сте ги поставиле во деловниот план. Намалете ги малку критериумите. Има една личност на која оддалеку ја почитувате и му се восхитувате. Имате многу енергија во себе.

СТРЕЛЕЦ

Не ја сфаќајте вашата доверба лесно. Денес некој може да се обиде да ве измами. Личноста која ви се допаѓа многу ноншалантно комуницира со вас и не сте сигурни дали ве гледа како пријател. Чувствителни коски.

ЈАРЕЦ

Можно е да не функционирате баш најдобро во работната средина и да ви треба одмор и релаксација. Имате можност да му создадете убава и романтична атмосфера на партнерот. Внимавајте на внесот на течности.

ВОДОЛИЈА

Ќе имате подобри денови на деловен план, но тековниот период е тежок и не е лесно да се соочите со него. Можни се убави настани со некоја Вага. Ако веќе имате партнер, размислувате за брак. Проблеми со холестеролот.

РИБИ

Не сте задоволни од ситуацијата што ја имате во бизнисот и мислите дека заслужувате подобро од тоа. Можно е да имате мал проблем со посесивноста и во некои ситуации да се карате сами со себе. Внимавајте на крвниот притисок.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote