in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 6 ОКТОМВРИ: Не туркајте проблеми под тепих! Шкорпија задоволна од работата, Лав спие во секојдневниот живот, Девица успешна

ОВЕН

Можеби не сте задоволни со вашата работа. Доаѓа период во кој ќе барате нови можности за промени на ова поле. Новата личност што ви се појави покажува невообичаено однесување. Грижете се за вашите очи.

 

БИК

Се оди подобро отколку што се надевавте. На деловно поле, ви доаѓа многу поволен период. Време е да се соочите со проблемите во вашата емоционална врска. Посветете се на искрен разговор. Проблеми со стомакот.

 

БЛИЗНАЦИ

Потребно ви е време за да ги постигнете вашите деловни цели. Прифатете го фактот дека не може се да се смени преку ноќ. Ако сте слободни, ве очекува период во кој ќе имате интересен флерт со нова личност. Внимавајте на синусите.

РАК

Максимално сте фокусирани на вашата работа и за вас е важно да ги постигнете сите цели што сте си ги поставиле. Ако ви се допаѓа личноста што ја запознавте преку работа, можна е нова врска со нив. Грижете се за тироидната жлезда.

 

ЛАВ

Прекинот на соработката на деловно поле може да дојде кај вас одеднаш. Љубовната атмосфера се менува. Односот со саканата личност не е како порано и тоа ве збунува. Проблеми со јајниците или простатата.

 

ДЕВИЦА

Нема да бидете оптоварени со проблеми, периодот е поволен за вас и успеавте да решите с everything што ве мачи. Ве очекува ново љубовно познанство во средина во која не сте барале љубов. Можни проблеми со крвната слика.

 

ВАГА

Падот на концентрацијата лошо влијае на вас. Доаѓа период кој ви носи проблеми на полето на работата. Проблемите во бракот нема да се решат сами по себе. Треба да вложите малку повеќе енергија во бракот. Проверете го крвниот притисок.

ШКОРПИЈА

Вашата деловна стабилност е разнишана и не сте многу среќни поради тоа. Пред вас е неповолен период. Ако сте слободни, може да очекувате љубовна врска која ќе ви донесе големи и силни чувства. Проблеми со мочниот меур.

 

СТРЕЛЕЦ

Ве очекува неповолен ден за работа. Можеби ви е тешко да се концентрирате на обврските што ви претстојат. Комуникацијата со саканата личност ви е доста нејасна. Избегнувајте цигари.

 

ЈАРЕЦ

Не реагирајте во афект. Денес сте склони кон деловни одлуки за кои подоцна може да зажалите. Може да ви се појави личност која лажно се претставува на љубовниот план. Можни проблеми со тироидната жлезда.

 

ВОДОЛИЈА

Можно е денес да направите деловни грешки кои подоцна ќе ве прогонуваат на некој начин. Партнерот се обидува да воспостави подлабока комуникација со вас, но изгледа дека во моментов не сте заинтересирани за тоа. Проблеми со главата.

 

РИБИ

Дејствувате несигурно во деловно опкружување. Заборавни сте и често правите грешки. Ќе треба да поправите некои работи. Емотивно сте незадоволни и следниот период може да ве натера да одлучите да раскинете. Проблеми со циркулацијата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote