in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 АПРИЛ: Флертувањето како лек овие денови!Вагите одмараат, Лавот јаде умерено, Девицата е на диета, Ракот е уморен, Шкорпијата е нервозна

ОВЕН

Вие сте доста самоуверени. Правите нови деловни планови и започнувате да ги спроведувате. Очекувате брз успех. Вие сте задоволни од односот со сопругата. Склони сте на инфекции. Главата и бубрезите се многу чувствителни.

БИК

Вие сте доста вредни и амбициозни. Целата енергија ја насочувате кон работата. Вие сте задоволни од постигнатите резултати. Ве очекуваат предизвици поврзани со брачната врска. Во оваа врска има трето лице. Здравјето е стабилно.

БЛИЗНАЦИ

Пазете се од колегите. Можен е поголем конфликт со нив. Не секој е пријателски расположен кон вас. Ако сте слободни, ве чека нов познаник, кој брзо ќе прерасне во врска. Здравјето е стабилно.

РАК

Е добиете нова деловна понуда или поголем деловен успех. Во секој случај, ќе бидете задоволни од деловната состојба. Вие сте прилично оптимист кога станува збор за вашата врска со сопругата. Се чувствувате одлично.

ЛАВ

Вие сте исклучително задоволни од тоа како се одвива бизнисот. Имате одговорен однос кон обврските. Брачниот другар е лошо расположен, но не го забележувате затоа што сте фокусирани на вашата кариера. Можни се проблеми со коските.

ДЕВИЦА

Незадоволни сте од ситуацијата на работа. Имате впечаток дека сте паднале во рутина што не ви одговара. Вие сакате промена. Вие сте многу задоволни од тоа како се развива врската и гледајте се во иднина со вашиот партнер. Ве очекуваат проблеми со циркулацијата.

ВАГА

Ако сте ангажирани во креативна работа, максимално сте посветени на вашата креативност. Ако не сте уметник, концентрацијата ви е лоша. Вие сте многу задоволни од вашиот брак, но тоа не ве спречува тајно да флертувате. Инфекција е можна.

ШКОРПИЈА

Концентрацијата не е вашата силна страна, па затоа сте склони кон грешки. Имате одлична соработка со странци. Брачната врска влегува во период на криза. Почнувате да се сомневате во верноста на вашиот партнер. Главата е чувствителна.

СТРЕЛЕЦ

Вие сте вреден, одговорен и многу задоволен од ситуацијата на терен. Ве чека прилив на пари за да уживате во чувството на финансиска сигурност. Пред вас е нов познаник кој многу брзо ќе прерасне во страсна врска. Здравјето е стабилно.

ЈАРЕЦ

Правите нови деловни планови во лет и започнувате да ги спроведувате веднаш. Брачниот другар се потпира на вашите финансии и е прилично задоволен од износот на пари што сте му ги дале. Здравјето е солидно.

ВОДОЛИЈА

Ве чека кратко службено патување, на кое одлично се забавувате. Средбата се одвива во работна и оптимистичка атмосфера. Вие ги постигнувате своите цели. Брачниот другар е склон на таен флерт. Здравјето е добро. Уживате во рекреација.

РИБИ

Ве чека финансиски прилив. Вредиш. Доминирате во деловниот состанок и постигнувате успех. Имате впечаток дека сопругата е премногу зафатена со финансии и ве занемарува. Можни се проблеми со бубрезите.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

1 поен
Upvote Downvote