in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 АВГУСТ: Ќе се најде решение за секој проблем! Овенот ја менува работата, Близнаците ги следи финансиска стабилизација, Шкорпијата е преоптоварена со обврски

ОВЕН

Е имате можност да ја смените работата на подобро. Ве очекува многу поволен период за работа. Не треба да имате никакви проблеми со саканата личност. Ќе уживате во масажа и релаксација.

БИК

Ако соработувате во странство, можете да очекувате дека наскоро ќе можете да го проширите вашиот бизнис. Не сте подготвени за нова врска иако постои личност која се обидува да ви се приближи. Се чувствуваш добро.

 

БЛИЗНАЦИ

Вашата финансиска состојба е генерално добро претставена и може да очекувате стабилност, како и позитивни промени. Не ви е лесно отворено да ги покажете своите чувства кон личноста за која се грижите. Чувствителен урогенитален тракт.

 

РАК

Може да очекувате позитивни околности, како и можност за деловен напредок во наредниот период. Ако имате партнер, ве очекува убав ден со него во кој ќе разменувате нежности. Здравјето е добро.

 

ЛАВ

Ќе имате можност да склучите договор што ќе може да ви донесе многу добар приход на долг рок. Ве очекува поволен ден за време на кој вашиот партнер ќе ви ги покаже своите искрени чувства. Еве го решението на проблемот.

 

ДЕВИЦА

Можете да очекувате успешно решавање на помали проблеми што се појавија во вашето поле на работа во претходниот период. Ако сте слободни, пред вас е многу поволна фаза во која е можно да започнете врска. Проверете го крвниот притисок.

 

ВАГА

Немате доволно доверба во своите соработници и од таа причина најважните деловни тајни ги чувате за себе. Можно е вашиот партнер да ви покажува отуѓување. Зголемете го внесот на течности, вода, чаеви и супи.

 

ШКОРПИЈА

Презаситени сте со голем број обврски, а околу вас нема доволно луѓе подготвени да помогнат. Не сте задоволни од врската со саканата личност и многу сериозно размислувате да ја прекинете врската. Зголемете го внесот на витамин.

 

СТРЕЛЕЦ

Избегнувајте започнување нов бизнис, како и какви било ризични ситуации. Пред вас е поволна фаза само за одмор. Имате впечаток дека саканата личност не покажува доволно емоции кон вас. Подложни сте на вирусни инфекции.

 

ЈАРЕЦ

Можете да очекувате вашата интуиција да ви ги каже вистинските одговори на прашањата што сакате да ги поставите. Емотивната ситуација не е добра и свесни сте дека сте погрешиле. Никогаш не е доцна да се поправи се. Можен е стомачен вирус.

 

ВОДОЛИЈА

Направете напор да покажете иницијатива во областа на работата. Време е да се откажете и да продолжите понатаму. Можно е саканиот да покажува недоверба и да имате конфликти поради тоа. Воспалено грло.

 

РИБИ

Во областа на финансиите, ситуацијата денес се менува, но утре ситуацијата би можела значително да се подобри. Сериозни промени ве очекуваат кога станува збор за полето на емоции. Следува средба со нова личност. Избегнувајте мрсна храна.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote