in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ДЕКЕМВРИ: Задоволете се со она што го имате! Биковите внимаваат на шеќерот, на лавовите им треба одмор.

ОВЕН

Одложете ги термините за друг ден и уживајте во викендот. Вашата работа нема да побегне. Успори. Доколку сте во брак, денес е многу добар ден за вас бидејќи имате максимална поддршка од партнерот. Вкочанетост и болки во грбот.

БИК

Потребно е малку време за да се реализира сè што сакате. Денеска нема да напредувате многу. Препуштете се на уживањето со партнерот, нема потреба да инсистирате да разговарате за проблемите. Можни проблеми поради високиот шеќер.

БЛИЗНАЦИ

Ќе ги извршувате сите задачи многу брзо и лесно. Ќе имате доволно време за себе. Понекогаш можете да ги направите работите како што треба. Ви се смешка ново познанство на јавно место. Се препорачува да не бидете лажно срамежливи. Нема поголеми проблеми денес.

РАК

Бидете задоволни со она што го имате. Не барајте понатаму. Не е време за какво било изнуда на правдата. Не ве интересираат премногу нови авантури на љубовен план. Преферирате релаксација и осаменост. Не се притискајте премногу силно.

ЛАВ

Имате малку поголеми проблеми со концентрацијата.Уморни сте. Најдете време за одмор.

Можно е да сте целосно збунети, бидејќи личноста со која се обидувате да флертувате постојано ви испраќа измешани сигнали. Слаба циркулација во нозете.

ДЕВИЦА

Грижете се за вашите финансии и поставете граници. Можни се и неочекувани трошоци. Задоволни сте, бидејќи успеавте да го привлечете вниманието на личноста која ви се допаѓа. Имате шанса да уживате. Транзиторна главоболка по будењето.

ВАГА

Не донесувајте избрзани одлуки. Доколку се занимавате со приватен бизнис, можете да очекувате негативни изненадувања. Им препуштате на емоциите. Решивте денеска да му ја препуштите контролата на партнерот и едноставно да се исклучите. Барате емоционална рамнотежа.

ШКОРПИЈА

Грижете се за вашето однесување. Ароганцијата може да ве стави во помал конфликт со претпоставените. Биди поголем дипломат! Ви се допаѓа нова личност, иако веќе имате партнер. Вие самите не сте сигурни во која насока ќе одите. Чувствителен нервен систем.

СТРЕЛЕЦ

Направете планови за следната недела за некои работи да не ве изненадат. Зрачите со посебна енергија и лесно го освојувате вниманието на повеќето припадници на спротивниот пол. Можен пад на имунитетот. Подобрете го преку редовно внесување на витамини и минерали.

ЈАРЕЦ

Не сакате никому да ја препуштите менаџерската позиција и затоа да развиете план за успех на полето на работата. Ќе уживате во прегратката на саканата личност. Максимално сте опуштени. Разговарајте за одење на краток одмор. Потребен ви е одмор и релаксација.

ВОДОЛИЈА

Лесно ќе игнорирате некои важни информации ако оцените дека овој чекор е точен. Не се откажувате лесно од довербата. Иако постои личност која упорно ви се додворува, вие не сте заинтересирани. Проблеми со синусите.

РИБИ

Остатокот од викендот сакате да го поминете не размислувајќи за работа. Ќе ја одбиете понудата за нова деловна соработка. Вашиот сопружник многу добро ве познава и не можете да сокриете некои од вашите слабости од него. Подобрете ја вашата кондиција.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote