in

Дневен хороскоп за 7 декември: Риби, обидете се да се опуштите, ќе биде подобро за вас и вашиот партнер

ОВЕН

Работа: Вие сте многу комуникативни, енергични и оптимисти. Работата се одвива точно како што ви одговара.

Љубов: Се обидувате да се прилагодите на вашиот партнер. Додека сте расположени да се дружите со пријателите, тој сака да остане дома.

Здравје: Се чувствувате добро.

БИК

Работа: Задоволни сте од деловната состојба. Сè тече точно како што ви одговара. Држете сè под контрола.

Љубов: Се обидувате да се приближите до сиимпатии ,градејќи имиџ на самоуверена и оптимистичка личност. Симпатијата има впечаток дека ја глумиш.

Здравје: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Генерално сте задоволни од тоа како се одвива бизнисот. Успевате да решите помали проблеми во движење.

Љубов: Ве чека разговор со вашиот партнер. Вие сакате детално да кажете за настаните од работата.

Здравје: Страдате од реума.

РАК

Работа: На работата и пристапувате на крајно сериозен, одговорен и организиран начин. Затоа, резултатите не недостасуваат.

Љубов: Уживате во врската. Вашите емоции работеа напорно. Имате впечаток дека сте го нашле вистинскиот партнер за брак.

Здравје: Здравјето е стабилно.

ЛАВ

Работа: Сè се одвива според планот. Вашите одговорности ги сфаќате доста сериозно. Нема дел од процесот што не сте детално запознаени.

Љубов: Вие сте убаво расположени да се дружите. Сепак, и покрај силната комуникација со други луѓе, никој не ве трогнува емотивно.

Здравје: Се чувствувате добро.

ДЕВИЦА

Работа: Резултатите од работата се одлични. Вие сте критични кон себе и имате впечаток дека сте можеле да постигнете многу повеќе

Љубов: Немате време за љубов. Работата ви одзема време и енергија. Вашиот партнер ве разбира, бидејќи тој самиот повремено поминува низ такви фази.

Здравје: Здравјето е стабилно.

ВАГА

Работа: Работата тече солидно. Ниту сте под стрес, ниту работите набрзина. Вашата работа е повеќе задоволство отколку обврска.

Љубов: Случајно ќе запознаете деловен соработник кој ви се допаѓа. Вие сте прилично воздржани и тој е строго деловен.

Здравје: Ве очекуваат проблеми со спиењето.

ШКОРПИЈА

Работа: Вие сте во одлична форма: енергична, самоуверена и амбициозна. Работите ги завршувате ефикасно и брзо.

Љубов: Вие сте задоволни од врската. Целосно се посветувате на другата половина. Размислувате за официјализирање на врската.

Здравје: Се чувствувате добро.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Фокусирани сте на обврски, вредни сте и не дозволувате никој да се меша во вашите деловни одлуки.

Љубов: Уживате во брак. Чувствувате дека врската е стабилна затоа што сте прилагодливи и опуштени луѓе.

Здравје: Се чувствувате силно.

ЈАРЕЦ

Работа: Ова е одлична недела за комуникација, решавање на судски прашања и контакт со претставници на медиумите.

Љубов: Премногу сте задоволни од врската. Вие сте прилично посесивни. Саканата личност има квалитети кои ги цените.

Здравје: Се чувствувате одлично.

ВОДОЛИЈА

Работа: Вие сте доста детални и ја анализирате секоја ситница. По завршувањето на проверката, се фокусирате на нови обврски и ги извршувате брзо и ефикасно.

Љубов: Целосно сте посветени на партнерот. Треба да разговарате со него за сè и да го слушнете неговото мислење.

Здравје: Здравјето е стабилно.

РИБИ

Работа: Вие сте многу вредни, енергични и самоуверени. Проблемот е во тоа што налетавте на тоа и дека очекувањата се поголеми од реалните.

Љубов: Премногу ги анализирате вашите емоции, вашиот партнер и себе си. Обидете се да се опуштите. Ќе биде подобро за вас и вашиот партнер.

Здравје: Органите за дишење се чувствителни.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote