in

СлаткоСлатко

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ФЕВРУАРИ: Верувајте во себе! Имајте го тоа на ум! Водолијата нервозна, Вагата осамена, Бикот успешен, Девицата среќна

Овен

Работа: Финансиската стабилизација ви создава поволни деловни услови. Време е да ја реализирате вашата одлична иновативна идеја. Љубов: Односот со партнерот бара дополнително прилагодување. недоразбирање. Здравје: Различен притисок.

Бик

Работа: Венера и Сонцето во Рак, во вашето поле на комуникација, ви носат цела низа состаноци. Ве очекува вносен договор. Љубов: Случајната средба со личност на кратко патување остави трага на вас. Здравје: варење.

Близнаци

Работа: Близнаците кои работат со странци денес можат да направат важен деловен договор. Вашиот стар план се остварува. Љубов: Започнување нова љубовна врска со личност која сте ја запознале преку пријател. Таа љубов можеш да ја сокриеш на почетокот. Здравје: Синусите.

Рак

Работа: Треба да донесете многу важни одлуки во врска со нова инвестиција или работа на нова позиција. Парите ги трошите рационално, можни се неочекувани трошоци. Љубов: Започнувањето нова врска ви ги носи првите сомнежи. Партнерот се однесува неконзистентно. Здравје: Проблеми со притисокот.

Лав

Работа: Овој период може да биде многу успешен, но само доколку примените добра тактика во остварувањето на целите. Полни сте со енергија, а резултатите нема да изостанат. Љубов: Можете да запознаете исклучително интересна личност во знакот на Шкорпија или Риби. Ново љубовно поглавје. Здравје: Вртоглавица.

Девица

Работа: Главна тема на овој ден може да биде деловна средба со соработниците. Вашите оригинални идеи не наидуваат на добар одзив. Љубов: Размислувате да стапите во тајна врска со личноста за која постојано размислувате. Бурна авантура Здравје: Главоболка.

Вага

Работа: Внимавајте со парите бидејќи можни се непредвидени трошоци. Меѓучовечките односи на работа може да се влошат. Љубов: Подновување со личност која некогаш многу ви значела. Можна е паралелна љубовна сцена. Здравје: Нервоза.

Шкорпија

Работа: Овој ден може да се одбележи со службено патување. Овој пат ќе даде успешни резултати бидејќи ќе ја проширите деловната соработка. Љубов: Враќањето на поранешната љубов може да ве стави во дилема дали да ја продолжите таа љубовна приказна. Слушај го твоето срце. Здравје: Нервоза.

Стрелец

Работа: Вашата соработка со еден соработник може да биде проблематична. Бидете пофлексибилни во бизнисот. Љубов: Во искушение сте да влезете во тајна врска со личност која ја познавате преку пријател. Слушај го твоето срце. Здравје: Намален имунитет.

Јарец

Работа: Излез од денешните тензии ќе најдете во совршена деловна организација. Бидете внимателни во комуникацијата со претпоставените. Љубов: Незадоволни сте од некој аспект од однесувањето на партнерот. Свртете му го вниманието на се што ве мачи. Здравје: Солидно.

Водолија

Работа: Голем број планети се во вашето поле на деловна соработка. Внимателно во комуникацијата со колегите и претпоставените. Љубов: Отворено разговарајте со партнерот за тоа што ве мачи во врската. Во спротивно секој ќе живее во свој свет. Здравје: Вртоглавица.

Риби

Работа: Ве очекува деловна понуда од компанија или соработник од странство. Подобрување на финансиската состојба. Љубов: Запознавањето со личност во знакот Девица или Јарец може да прерасне во сериозна врска. Здравје: Солидно.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote