in

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА 7 ЈАНУАРИ: Рибите прават деловни планови, Водолијата ja oчекува ден за паметење

ОВЕН

РАБОТА: Вие претставувате тврда линија и не сакате да отстапувате од деловните планови. Колегите не се согласуваат со вас и ги предизвикуваат вашите идеи.

ЉУБОВ: Имате тајна симпатија која изгледа многу далечна. Размислувате за најдобриот начин да и пријдете.

ЗДРАВЈЕ: Грлото е многу чувствително.

БИК

РАБОТА: Бизнисот се развива одлично. Имате многу нови планови кои едвај чекате да ги реализирате. Очекувате да бидат успешни.

ЉУБОВ: Партнерот е лошо расположен поради неговите проблеми, но вие сте оптимист и верувате дека ќе ги надмине.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

БЛИЗНАЦИ

РАБОТА: Дефинитивно вашата работа не оди добро. Што и да правите, нема резултати. Вие сте тотално збунети од ситуацијата на работа.

ЉУБОВ: Премногу сте задоволни од врската. Емоциите работеа напорно за вас и сакате да поминете што повеќе време со вашиот партнер.

ЗДРАВЈЕ: Внимавајте на вашата исхрана.

РАК

РАБОТА: Не ве интересира работа. Одмарате денес. Ваш приоритет е вашето семејство и вие сте целосно посветени на тоа.

ЉУБОВ: Имате прилично посесивен однос кон брачниот другар. Му пречи, но тој не коментира ништо.

ЗДРАВЈЕ: Потребен ви е одмор.

ЛАВ

РАБОТА: Вие не работите денес. Ги одложувате сите обврски за следниот период. Посветувате време на вашите најблиски.

ЉУБОВ: Задоволни сте од вашата врска со партнерот. Вие го поддржувате, и емоционално и материјално.

ЗДРАВЈЕ: Ве очекуваат проблеми со црниот дроб.

ДЕВИЦА

РАБОТА: Денес сте ослободени од какви било работни обврски. Се посветувате на вашето семејство и тоа е вашиот приоритет.

ЉУБОВ: Уживате да бидете со најмладите членови на семејството. За вас е многу важно сите да сте заедно во опуштена атмосфера.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со црниот дроб.

ВАГА

РАБОТА: Размислувате за нови деловни планови. Имате впечаток дека резултатите ќе бидат одлични. Плановите се поопшти, тие не се детално формулирани.

ЉУБОВ: Задоволни сте од вашата врска со партнерот. Поминете го денот со вашето семејство. Вие не сте личност со авторитет, која децата ја злоупотребуваат.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате одлично.

ШКОРПИЈА

РАБОТА: Одмарате денес. Свесно ги оставате настрана проблемите од работата и се посветувате на најблиските луѓе.

ЉУБОВ: Партнерот е целосно посветен на вас и децата. Вие сте прилично затворени и не и кажувајте на другата личност колку ви значи тоа.

ЗДРАВЈЕ: Проблеми со коските.

СТРЕЛЕЦ

РАБОТА: Не можете без работа. Вршите деловни обврски на најбрз можен начин, бидејќи вашата цел е да ги завршите што е можно побрзо.

ЉУБОВ: Партнерот негува силни емоции кон вас и инсистира на интензивно дружење. Имате впечаток дека не ја интересира ништо друго освен љубов.

ЗДРАВЈЕ: Имунитетот е слаб.

ЈАРЕЦ

РАБОТА: Вие не работите денес. Вие сте традиционалист и верувате дека обичаите треба да се почитуваат.

ЉУБОВ: Партнерот е многу посесивен и љубоморен. Трпеливо чекате да помине таквото расположение.

ЗДРАВЈЕ: Вашиот имунитет е ослабен.

ВОДОЛИЈА

РАБОТА: Вие не работите денес. Фокусирани сте на работите што ги диктираат старите обичаи и традиции. Вие уживате во тоа.

ЉУБОВ: Поминувате време со вашето семејство. Уживате во опуштената атмосфера. Ова се моменти за паметење.

ЗДРАВЈЕ: Можни се проблеми со циркулацијата.

РИБИ

РАБОТА: Направете нови деловни планови. Ништо конкретно не е формулирано за неа. Тоа е општ концепт од кога ќе започнете.

ЉУБОВ: Партнерот е малку загрижен за работата. Вие го разбирате. Го поддржувате затоа што верувате во неговите способности.

ЗДРАВЈЕ: Се чувствувате добро.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote